Ogłoszenia parafialne – 2 Czerwiec 2024

 1. Dziś IX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym, jest to I Niedziela miesiąca czerwca.
  • Po Mszy św. o godz. 1030 Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami i głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.
  • W tygodniu po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem. Dzisiaj procesja po Mszy Świętej o godz. 1200. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 2. Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszach Świętych wieczornych, modlimy się na nabożeństwach Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Spotkanie z próbą dla przygotowujących się do Bierzmowania – we wtorek 4 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 4. W czwartek, 6 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800, wyruszymy z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji obrzęd poświęcenia wianków.
 5. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. w naszej parafii o godz. 900 i 1800. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Z racji przypadającego pierwszego piątku miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 1700.
  • Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca, po Mszy Świętej porannej.
  • W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W sobotę, 8 czerwca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta odpustowa w naszym dekanacie w Platerówce o godz. 1200.
 7. Serdecznie dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Szafarzom Eucharystii, Pani Kościelnej i Panu Organiście, Pani Katechetce Annie. Dziękujemy wszystkim trudzącym się do późnych godzin nad przygotowaniem w tym roku ołtarzy: Zespołowi Caritas, Strażakom, Rodzicom dzieci i młodzieży oraz grupom działającym w naszej parafii, Żywemu Różańcowi, Wspólnocie Krwi Chrystusa. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty do ołtarzy oraz dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatów podczas procesji. Bóg zapłać za przystrojenie trasy przejścia procesji. Policji i Straży Pożarnej dziękujemy także za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Władzom miasta z Panem Burmistrzem oraz wykonawcy robót, za możliwość przejścia remontowaną ulicą Jana Pawła II. Wszystkim, którzy przyczynili się do piękniejszego przeżycia tegorocznej uroczystości składamy serdeczne - Bóg Zapłać.
 8. Polecamy prasę katolicką:  jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 3 Czerwiec 2024
8:00 † Beata Borowska 6 rocz. śm. †† Zmarli Jej Rodzice
18:00 † Antoni Jaworski 2 rocz. śm.

Wtorek 4 Czerwiec 2024
8:00 † Piotr Hryniewicz – o zbawienie duszy
18:00 † Tadeusz Górski 17 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Górskich i Falewicz

Środa 5 Czerwiec 2024
8:00 † Jerzy Sowala
18:00 † Janina Pająk 6 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Mistasz, Osipacz, Grabowskich

Czwartek 6 Czerwiec 2024
8:00 † Stanisława(k) Antoniak – od uczestników pogrzebu
1800 † Konrad Franczuk 17 rocz. śm.

Piątek 7 Czerwiec 2024 Najświętszego Serca Pana Jezusa
9:00 † Helena † Jakub – Kicmal
18:00 W intencji Bogusławy i Mieczysława Urban w 54 rocznicę ślubu

Sobota 8 Czerwiec 2024 Niepokalanego Serca NMP
8:00 † Ryszard – o spokój duszy
18:00 † Anetka † Andrzej † Grzegorz – z rodziny Okrasa i Nikadon

Niedziela 9 Czerwiec 2024
8:00 † Halina † Czesław † Wiesław – Brzuchalscy † Helena † Jan - Kamińscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Gąsior
10:30 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Łukasza w 21 rocznicę urodzin i Łucji w 14 rocznicę urodzin
12:00 † Wiesław Karczewski 21 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin. Karczewskich i Sznajder
18:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Św. dla wnuków rodziny Kosarczyn