Ogłoszenia parafialne – 26 Maj 2024

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Tajemnica Trójcy pozostaje centrum wiary i życia chrześcijańskiego.
  • W naszej Parafii przeżywamy dziś I Komunię Świętą na Mszy św. o godz. 1000. Otoczmy dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych naszą modlitwą. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie i przystrojenie świątyni. Bóg zapłać za dar ołtarza – nowe piękny ornat, który będzie nam służył podczas uroczystych Mszy św.
  • Dzisiaj jeszcze nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 1500, z rozdaniem pamiątkowych obrazków, poświęceniem wszelkich pamiątek i ze zdjęciami. Dzieci przez cały tydzień będą przeżywać swój „Biały Tydzień” podczas nabożeństw i Mszy Świętych do piątku włącznie.
  • Grupa dzieci we wtorek 30 maja wyruszy na dziękczynną pielgrzymkę autokarową wraz
   z rodzinami i ks. Proboszczem na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 530 z naszego rynku.
   Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wybrać się do tronu Matki Bożej. Trzeba się zdecydować już dzisiaj. Koszt to 150 zł/os. Zapisy w zakrystii.
  • Dzisiaj 26 maja, przypada także Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosł0awieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela. Od piątku podczas nabożeństwa - procesja z Najświętszym Sakramentem w oktawie Bożego Ciała. Od soboty Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W poniedziałek, 27 maja, kolejna próba dla przygotowujących się do Bierzmowania – po Mszy św. wieczornej. Następnie próba asysty na Boże Ciało dla Służby Liturgicznej.
 4. We wtorek, 28 maja, przypada 126 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego w Zawidowie, którego dokonano w roku 1898. Nieustannie dziękujemy Bogu za dar tego Domu Bożego w którym się gromadzimy, przyjmujemy sakramenty i doświadczamy żywej obecności Boga w Eucharystii. Polecajmy Bogu jego budowniczych i wszystkich, którzy dziś o niego dbają.
 5. Po Mszy św. wieczornej w środę – ok. godz. 1845, zapraszamy na spotkanie dziewczynki komunijne
  i młodsze, chętne do sypania kwiatów podczas Uroczystości Bożego Ciała. Będzie próba sypania.
 6. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: o godz. 800, 915 w Miedzianej (z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła) oraz główna Msza św. o godz. 1100. Nie ma Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. o 1100 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Trasa procesji będzie przebiegała w tym roku następująco: od bram kościoła, ul. Jana Pawła II, Zgorzelecka, Wierzbowa, Kopernika, Partyzantów i Parkowa.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w procesję eucharystyczną.  
  O czuwanie nad przygotowaniem ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała prosimy w tym roku:
  Ołtarz  I(przy kościele) Parafialny Zespół Caritas.
  Ołtarz II – (na Rynku naszego Miasta) Grupy modlitewne - Żywy Różaniec, Wspólnota Krwi Chrystusa.
  Ołtarz III – (ul. Wierzbowa obok sklepu „Niebieszczańskich”) Rodzice wraz z dziećmi i młodzieżą, którzy przeżywają w tym roku swoje spotkanie z Chrystusem w I Komunii, Rocznicy, Bierzmowaniu.
  Ołtarz IV – (w parku miejskim ul. Parkowa) Strażacy.
  Bardzo prosimy o wsparcie tych wspólnot w budowie ołtarzy przez wszystkich parafian, zwłaszcza okolicznych mieszkańców. Można ustroić trasę przejścia procesji, przynieść kwiaty czy potrzebne elementy wystroju, np. brzózki. Niech to będzie nasze wspólne wyznanie wiary w żywą obecność Chrystusa pośród nas.
 7. Zapraszamy do procesji dzieci komunijne, rocznicowe dziewczynki i chłopców w strojach liturgicznych
 8. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i otaczane miłością i troską swoich rodziców.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca czerwca, modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej porannej.
 10. Odwiedziny chorych w tę sobotę, oraz (ks. Proboszcz) w przyszły pierwszy piątek po Mszach Świętych porannych.
 11. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 27 Maj 2024
8:00 W intencji Rodziców Marii i Krystiana – o siłę w walce z chorobą o Boże błogosławieństwo
18:00 W intencji Mieczysława z racji urodzin

Wtorek 28 Maj 2024
8:00 † Elżbieta Marciniak
18:00 † Czesława(k) Dunalska – od mieszkańców z ul. Kolejowej

Środa 29 Maj 2024
8:00 † Maria † Walenty † Jerzy †† Zmarli z rodziny Szałata – o dar nieba
18:00 † Weronika † Antoni †Józef † Irena - Piaseccy

Czwartek 30 Maj 2024    BOŻE CIAŁO
8:00 † Aniela † Antoni † Jolanta † Jan – Przekop
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Traczyk
9:15 † Stanisława(k) † Marian - Bielawscy
11:00 Dziękczynna w rocznice święceń
11:00 † Eleonora † Maria

Piątek 31 Maj 2024
8:00 † Marian Kulak – od uczestników pogrzebu
18:00 † Kazimierz Hunth 9 rocz. śm. † Helena Buszta 1 rocz. śm.

Sobota 1 Czerwiec 2024
8:00 † Wincentyna(k) Baran 30 rocz. śm. † Czesława(k) † Franciszek – Dunalscy †† Zmarli z rodziny
16:00 Msza św. ślubna
18:00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie dla rodziny.

Niedziela 2 Czerwiec 2024
8:00 † Stanisław Kmieć
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Więckowscy
10:30 W intencji Pracowników i Uczniów Publicznego Przedszkola w Zawidowie w 50-lecie istnienia.
10:30  Rez. Stanisław Świło
12:00 † Emilia † Władysław † Ryszard - Kozińscy
18:00 † Wanda † Zdzisław †† Zmarli z rodziny Szewczyk