Ogłoszenia parafialne – 19 Maj 2024

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy, aby Duch Święty nieustannie umacniał nas swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 - Uroczystość Rocznicy I Komunii św. uczniów klas IV. Dzieciom składamy życzenia, aby Moc Bożej Łaski, której dostępują w Eucharystii, nieustannie wypełniała ich życie. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni do uroczystości.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela.
 3. Jutro, 20 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Maryja towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku jego istnienia. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 4. We wtorek, 21 maja, spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. wieczornej o godz. 1800.
 5. W czwartek, 23 maja, będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w które modlimy się za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa, a w piątek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, który jest Światowym Dniem modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej w Zawidowie - na Mszy Świętej o godz. 1000. Msza św. rozpocznie się wcześniej niż zwykle powitaniem dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych na zewnątrz kościoła, oraz uroczystym wprowadzeniem do świątyni.
  • W środę o godz. 1600 odbędzie się ostatnia (generalna) próba liturgii, przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  • Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 900.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca na remont naszej świątyni. Rada parafialna zebrała: 5381 zł, z czego 4261 zł - ofiar na tacę i 1120 zł - indywidualnych. Podczas spotkania odpustowego także złożono 641 zł.
 8. Ponawiamy nasze zaproszenie na pielgrzymkę do Częstochowy, we wtorek 28 maja. To dziękczynna pielgrzymka autokarowa dzieci Pierwszokomunijnych wraz z rodzinami, za dar pełnego udziału w Eucharystii. Wyjazd wcześnie rano i powrót tego samego dnia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wybrać się do tronu Matki Bożej, także dzieci przeżywające swoją Rocznicę I Komunii św. wraz z rodzinami. Koszt 150 zł/os. Zapisy
  w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Dnia 30 maja w tym roku będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Już teraz prosimy o zaangażowania przy budowie ołtarzy w podobnym porządku jak w roku ubiegłym. Ołtarz I(przy kościele) Parafialny Zespół Caritas. Ołtarz II – (na Rynku naszego Miasta) Grupy działające w naszej parafii - Żywy Różaniec, Wspólnota Krwi Chrystusa. Ołtarz III – ( Wierzbowa obok sklepu „Niebieszczańskich”) Rodzice wraz z dziećmi i młodzieżą, którzy przeżywają w tym roku swoje sakramentalne spotkanie z Chrystusem. I Komunia, Rocznica, Bierzmowanie. Ołtarz IV – (w parku miejskim ul. Parkowa) Strażacy. Bardzo prosimy jak zawsze o wsparcie tych wspólnot w budowie ołtarzy przez wszystkich parafian, zwłaszcza okolicznych mieszkańców.
 10. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Bogucki Marcin, zam. Działoszyn i Zakrzewska Alicja, zam. Działoszyn. Zap. 3
 11. Są wyłożone czasopisma katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny Extra” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 20 Maj 2024
8:00 † Piotr Paszkowski – od uczestników pogrzebu
1800 † Maria Miksza 6 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny

Wtorek 21 Maj 2024
8:00 O zdrowie dla Dawida, Doriana, Wioletty, Jacka, Lucyny i Stanisława z rodziny Sala
18:00 †† Zmarli Rodzice: † Cecylia † Aleksander – Kopij Zmarły Mąż - † Tadeusz Węgrzyn †† Zmarli z rodziny

Środa 22 Maj 2024
8:00 † Krystyna † Józef – Karpuk, brat † Stefan
18:00 † Genowefa † Eugeniusz – od chrześnicy

Czwartek 23 Maj 2024
8:00 † Zofia † Stanisław – o spokój duszy
18:00 † Klementyna Łozińska † Bolesław

Piątek 24 Maj 2024
8:00 † Genowefa Winnicka – od pracowników przychodni w Zawidowie
18:00 † Ewa † Eugeniusz † Józef - Karweccy

Sobota 25 Maj 2024
8:00 † Marian Kuszaj – z prośbą o Boże miłosierdzie – od dzieci z rodzinami
18:00 W intencji Henryka w 1 rocznice urodzin – o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie

Niedziela 26 Maj 2024
8:00 † Maria Winnicka 1 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Julia Nowakowska
10:00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
12:00 † Zofia † Zygmunt † Franciszek † Anna † Jerzy †† Zmarli z rodziny
18:00 O Boże błogosławieństwo dla Anny i Katarzyny z rodzinami