Ogłoszenia parafialne – 5 Maj 2024

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
  • Dzisiaj - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Modlitwa za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami ewangelii.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę, zawsze po VI Niedzieli Wielkanocnej rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej „Dni Krzyżowe”), podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje na Mszy św. o godz. 1800.
 4. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1800.
  • W środę także, zapraszamy na próbę, dzieci klas III przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii świętej o godz. 1600.
 5. W piątek, 10 maja, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przeżywają pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. Spotkanie dotyczy przygotowania do Rocznicy.
 6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • W tę przyszłą niedzielę 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Wyrażamy im wdzięczność za służbę i życzymy obfitości Bożych łask. W intencji Pielęgniarek i całej Służby Zdrowia będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 1200.
 7. Spotkanie dotyczące wyjazdu do Legnicy (na świecenie diakonatu) – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 8. We wtorek 28 maja, wyrusza dziękczynna pielgrzymka autokarowa dzieci Pierwszokomunijnych wraz z rodzinami i ks. Proboszczem na Jasną Górę, w podzięce za dar pełnego udziału w Eucharystii. Wyjazd wcześnie rano i powrót tego samego dnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Odwiedziny chorych - Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek - 10 maja.
 10. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Bogucki Marcin, zam. Działoszyn i Zakrzewska Alicja, zam. Działoszyn. Zap. 1
 11. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i kartka z ogłoszeniami.
 12. W ostatnim czasie - odeszli do wieczności śp. nasi parafianie śp. † Piotr Paszkowski, † Marian Kulak. Wypraszajmy dla nich łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Poniedziałek 6 Maj 2024
8:00 † Julian Kot –od sąsiadów z ul.Broniewskiego
18:00 † Zofia † Kazimierz – Sanoccy † Maria † Henryk – Popielarz

Wtorek 7 Maj 2024
8:00 † Dariusz Chomicki – o zbawienie duszy
18:00 † Cecylia Komicz 24 rocz. śm. † Tadeusz † Janina † Barbara - Komicz

Środa 8 Maj 2024  Św. Stanisława
8:00 † Stanisława(k) † Stanisław – Sowala z racji imienin   †† Za zmarłych z rodziny Sowala i Nita
18:00 † Ks. Stanisław Gawlik

Czwartek 9 Maj 2024
8:00 † Witold Wasielewski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław † Jarosław – Legaczyńscy

Piątek 10 Maj 2024
8:00 † Ryszard – o spokój duszy
18:00 † Jan Sieniuć † Eleonora † Bronisław - Zdanowscy

Sobota 11 Maj 2024
8:00 † Stanisława Sikorska z racji imienin
18:00 W intencji wnuków: Igi, Zuzi, Nadii oraz Oliwiera z prośbą o przemianę serc i potrzebne łaski.

Niedziela 12 Maj 2024
8:00 † Stanisław Łyczkowski † Zofia Łyczkowska
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Stanisław Koczwara
10:30 W intencji Ks. Piotra Winczakiewicza w 21 rocznicę święceń kapłańskich
12:00 W intencji Służby zdrowia w dniu Pielęgniarek i Położnych
18:00 W intencji młodzieży z Zawidowa z prośbą o przemianę serc i sumień oraz obfite dary Ducha Świętego