Ogłoszenia parafialne – 28 Kwiecień 2024

 1. Dzisiejsza Niedziela to V Niedziela Wielkanocna. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.
 2. W środę przypada - wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, Patrona naszej Parafii. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 900 i Suma Odpustowa o godz. 1300. Uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie Łukasz Pawłowski, Proboszcz Parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach w naszym dekanacie.
  • Po Sumie Odpustowej, Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza uczestników uroczystości na słodki poczęstunek. Kto chciałby dołączyć i swoje wypieki prosimy o wcześniejsze dostarczenie na plebanię.
  • W ten dzień nie ma Mszy św. wieczornej, nabożeństwo majowe po Sumie odpustowej
 3. Od czwartku przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską, codziennie w kościele o godz. 1730.
 4. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte o godz. 800, 915 w Miedzianej, o godz. 1030 i 1800. Jak zawsze w ten dzień polecamy opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę. Uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny będziemy sprawować o godz. 1030. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Nie będzie mszy św. o godz. 1200.
  • W piątek, w dzień Uroczystości przypada także pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i pojednania przed Mszą św. i podczas nabożeństwa majowego o 1730.
 5. W sobotę 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków – Msza Święta o godz. 1800 będzie sprawowana w intencji strażaków, szczególnie zastępów sprawujących swoją służbę na terenie naszej Parafii - z Zawidowa, Starego Zawidowa i Miedzianej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
  • To pierwsza sobota miesiąca, modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
 6. Odwiedziny chorych w sobotę po porannej Mszy Świętej. Ks. Proboszcz ze względu na piątkową Uroczystość odwiedzi swoich chorych w następny piątek - 10 maja.
 7. W przyszłą niedzielę - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Modlitwa za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami ewangelii.
 8. Trwają w zakrystii zapisy na wyjazd na świecenia diakonatu w Katedrze legnickiej, dnia 11 maja (sobota) o godz. 11 Zapisy u ks. Przemysława. Prosimy o przygotowanie numeru PESEL, koszt zależny od ilości zapisanych osób.
 9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 29 Kwiecień 2024
8:00 † Dybich Bolesław
18:00 † Barbara Kulwicka 5 rocz. śm. † Jan Kulwicki 38 rocz. śm. † Ewa Śmigiel 1 rocz. śm.

Wtorek 30 Kwiecień 2024
8:00 † Nadzieja Senetra – od rodziny Owsickich z lubelskiego
18:00 † Antoni Ostapiuk † Jadwiga Ostapiuk † Bronisława(k) † Jan †† Zmarli Rodzice z obu stron

Środa 1 Maj 2024   ODPUST PARAFIALNY
9:00 † Stanisław Polowczyk 29 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
13:00 W intencji wszystkich parafian
13:00 † Julian Kot o zbawienie duszy

Czwartek 2 Maj 2024
8:00 † Danuta Szpejewska – od sąsiadów z ulicy Budowlanych
18:00 † Bartosz Romanowski 4 rocz. śm. - od chrzestnej z rodziną

Piątek 3 Maj 2024  KRÓLOWEJ POLSKI
8:00 † Jan Juchnik
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Ostapiuk
10:30 W intencji Ojczyzny
18:00 † Helena Kasperek 9 rocz. śm. † Anna † Leon † Julian † Anna † Jerzy

Sobota 4 Maj 2024
8:00 † Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 W intencji Strażaków

Niedziela 5 Maj 2024
8:00 † Stanisław Kmieć
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Przybylska
10:30 † Kazimierz Urban 2 rocz. śm.
12:00 † Stanisław Sareło 22 rocz. śm. † Janina Sareło – o dar nieba
18:00 † Zofia †  Stefan – Frankiewicz †  zmarły brat Mirosław