Ogłoszenia parafialne – 4 Luty 2024

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu roku kościelnego. Niech Dobry Bóg nieustannie strzeże nas ze swą ojcowską dobrocią i otacza zawsze swoją opieką.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc luty: Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny, otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.
 2. W poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, szczególnej orędowniczki w pożarach. Na Mszy św. zwyczajowe poświęcenie wody i chleba.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 1800. Przypominamy, że udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Prosimy o udzielenie pomocy chorym, niepełnosprawnym, seniorom, którzy pragnęliby przyjąć Sakrament Namaszczenia, w dotarciu do świątyni.
 4. W przyszłą niedzielę - II niedzielę miesiąca - zbiórka na remont świątyni.
 5. Dziękujemy bardzo serdecznie, licznej grupie naszych parafian za pomoc przy demontażu dekoracji świątecznej i posprzątaniu świątyni. Czas bożonarodzeniowy definitywnie się już zakończył a za chwilę Wielki Post, najbliższy czwartek to już zwyczajowy tłusty czwartek.
 6. W ubiegłą Niedzielę w naszej parafii odbyło się głosowanie na nowych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, wskazanych przez mieszkańców naszej parafii.
  Z wyboru parafian do rady wejdą Państwo: KOSARCZYN Piotr, WONNER Mariola, PAWLIKOWSKI Jerzy, KOSEWICZ Piotr, HUTNICZAK Elżbieta, MAJEWSKI Andrzej, HUTNICZAK Marek, GAŁKA Krzysztof, HUNTH Katarzyna, MAZUR Beata. Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom. Głosującym mieszkańcom parafii dziękujemy za wskazanie kandydatów i głosowanie w wyborach. Pełny skład Rady zostanie przedstawiony ks. Biskupowi Andrzejowi Siemieniewskiemu do akceptacji.
 7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
 9. W minionym miesiącu - styczniu odeszli do wieczności nasi parafianie: †Monika Malec, †Maria Wojnowska, †Ryszard Jabłoński, †Jan Wodyk, †Aleksander Skowerenda, †Jan Starzycki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Poniedziałek 5 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 5
18:00 † Halina Głąb † Bolesław † Waldemar – o spokój duszy

Wtorek 6 Luty 2024
8:00 † Monika Malec – od sąsiadów z ul. Broniewskiego 1
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 6

Środa 7 Luty 2024
8:00 † Monika Malec – od sąsiadów
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 7

Czwartek 8 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 8
18:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w 21 rocznicę ślubu Anny i Damiana

Piątek 9 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 9
18:00 † Daniela(k) † Henryk – Wasielewscy † Tomasz Wasielewski †† Zmarli z rodziny Wasielewskich, Walczaków, † Kielarów i † Śmiglów

Sobota 10 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 10
18:00 Rez. Romel Elżbieta

Niedziela 11 Luty 2024
8:00 † Krystyna Ostrowska 9 rocz. śm. † Antoni † Robert – Ostrowscy †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Maczyński Michał
10:30 † Czesław Wierzbicki 4 rocz. śm. o zbawienie duszy. † Maria Wierzbicka
12:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 11
18:00 † Stanisław Łyczkowski 1 rocz. śm. † Zofia Łyczkowska