Ogłoszenia parafialne – 11 Luty 2024

 1. W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą chcemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia - o godz. 1800. Sakrament można przyjąć nie tylko w niebezpieczeństwie śmierci, ale mogą go także przyjmować osoby będące w chorobie i w podeszłym wieku. Prosimy o pomoc w dotarciu do świątyni, chorym, niepełnosprawnym, seniorom, chcącym przyjąć Sakrament Namaszczenia.
  • Dzisiaj - II niedziela miesiąca - ofiary zbierane na tace przeznaczamy na remont świątyni.
 2. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze święte w Środę Popielcową godz. 1000, 1630 w Miedzianej i o godz. 1800.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa skromne oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni między 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich powyżej 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest okresem pokuty, w którym powstrzymujemy się od hucznych zabaw.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730, Msze św. sprawowane są po nabożeństwie.
  • We wszystkie niedziele wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W każdy czwartek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. o godz. 1800, zapraszamy do modlitwy adoracyjnej w formie Godziny Świętej, rozumianej jako wynagrodzenie samotnej modlitwy Zbawiciela w Ogrodzie Oliwnym, Jego Męki i śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wspierającej dobre przeżycie Wielkiego Postu i wypraszania daru powołań do Służby Bogu.
  • Zaplanujmy także już teraz uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych, które w naszej parafii odbędą się w dniach od 10 do 12 marca. Nauki wygłosi dla nas Ignacy Tomaszewski, franciszkanin.
 4. Wypełniającym dokumenty podatkowe przypominamy o możliwości przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie. NUMER   KRS 0000221535
 5. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest także „Gość Niedzielny Extra” o przeżywaniu Wielkiego Postu, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 12 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 12
18:00 †† Jan Dąbrowski † Weronika † Mieczysław

Wtorek 13 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 13
18:00 † Władysław Senetra 29 rocz. śm. † Kazimiera Waszkiewicz (k) 13 rocz. śm. † Kazimierz Senetra 12 rocz. śm. † Czesław Waszkiewicz 3 rocz. śm. † Danuta † Marian

Środa 14 Luty 2024   Popielec
10:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 14
1800 † Stanisław Bucio † Maria † Stefan Dąbrowski † Michalina

Czwartek 15 Luty 2024
8:00 † Mikołaj Borowski 32 rocz. śm †† Zmarli jego Rodzice
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 15

Piątek 16 Luty 2024
9:00 † Waldemar Kusiakiewicz – z racji urodzin – od żony, dzieci i wnuków
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 16

Sobota 17 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 17
18:00 † Bolesław Hutniczak 38 rocz. śm. † Zofia Hutniczak  †† Zmarli z rodziny

Niedziela 18 Luty 2024
8:00 † Maria † Alojzy † Jerzy – Kołodziejczyk
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Maczyński Michał
10:30 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 18
12:00 † Stanisław Goławski 9 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Goławskich † Grzegorz † Rozalia † Wojciech
18:00 † Kazimiera(k) † Jan - Uryga