Ogłoszenia parafialne – 28 styczeń 2024

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  • Dzisiaj w naszej parafii Niedziela Wyborcza. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich parafian do głosowania na nowy skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy uprawniony może zagłosować na dwóch kandydatów, których nazwiska znajdują się na karcie wyborczej. Nazwiska dopisane nie będą brane pod uwagę. Wypełniona kartę składamy w przygotowanej urnie wyborczej. Na apel o wskazanie kandydatów odzew okazał się wspaniały, zgłoszono znaczną liczbę kandydatów, za co bardzo dziękujemy. To znak, że w naszej Parafii jest wielu wartościowych i chętnych do pomocy oraz zaangażowania w sprawy parafii, wiernych. Wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w życiu naszej parafii.
   Z konieczności jednak, musimy ograniczyć liczbę kandydatów do tych, na których oddano głosy wielokrotnie, tak aby ich liczba była około dwukrotnie większa niż liczba miejsc do obsadzenia w wyniku wyborów. Będziemy głosować na 23 kandydatów - na obsadzenie 10 miejsc w Radzie, przeznaczonych dla kandydatów z wyboru parafian. Oprócz osób z wyboru parafian, należą do Rady także osoby wchodzące do niej z urzędu i z nadania Proboszcza. Wszystkie wątpliwości rozstrzyga Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Legnickiej.
 2. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca lutego. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa od godz. 1730. Pamiętamy o modlitwie o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.
 3. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławienia gromnic. Msze Święte w tym dniu w Zawidowie o godz. 800 i 1800 oraz w Miedzianej o godz. 1630. W gromnicę można się zaopatrzyć w zakrystii.
  • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  • Podczas Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i Spowiedzi św. otrzymają swoje świece komunijne.
  • Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty piątek od godz. 1700.
 4. W sobotę - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Po Mszy Świętej wieczornej modlitwa i błogosławieństwo o zachowanie od chorób gardła.
  • W pierwszą sobotę miesiąca, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
 5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
 6. W najbliższą sobotę od godziny 1000, bardzo prosimy o pomoc w demontażu dekoracji świątecznych wraz z choinkami.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 8. Od czwartku 1 lutego, Msze święte wieczorne będą sprawowane już o godz. 1800.
 9. Zakończyły się Msze święte kolędowe. Bóg zapłać wszystkim przybyłym rodzinom za wspólną modlitwę i kolędowanie, za złożone ofiary. Bóg zapłać tym rodzinom, które zaprosiły księdza do pobłogosławienia domu. Niech Bóg udzieli wszystkim swoich łask i błogosławieństwa.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 29 Styczeń 2024
8:00    
17:00 † Edward Prusiński 1 rocz. śm.

Wtorek 30 Styczeń 2024
8:00    
17:00 † Olga Koniuszewska 7 rocz. śm.

Środa 31 Styczeń 2024
8:00 † Wincenty Macutkiewicz 23 rocz. śm.
17:00 † Walenty Białostocki

Czwartek 1 Luty 2024
8:00 † Bronisław Pajda
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 1

Piątek 2 Luty 2024 Ofiarowanie Pańskie
8:00 † Anna † Michał – Ostrowscy - od siostry Świerk z Rutek
16:30 Msza Święta w Miedzianej
18:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 2

Sobota 3 Luty 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 3
1600 Rez. Uryga
18:00 W intencji Anny w 28 rocz. urodzin, w intencji Jakuba w 18 rocz. urodzin oraz w intencji Adama, Macieja i Jeremiego i ich Rodziców – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej.

Niedziela 4 Styczeń 2024
8:00 † Tadeusz Majewski - Msza św. gregoriańska 4
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Marian Korotusz 43 rocz. śm. † Anna † Kazimierz - Mertuszka
12:00 † Mirosław Kasiński 3 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny
18:00 †† Zmarli z rodziny Dopart: † Feliksa(k) † Michał † Władysław