Ogłoszenia parafialne – 29 październik 2023

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Modlimy się, aby Bóg umacniał naszą wiarę, nadzieję i miłość i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
 2. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie, szczególnie dzieciom i młodzieży.
 3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze Święte będą sprawowane o 800, 915(w Miedzianej), 1030 oraz o godz. 1300 na cmentarzu.
  • Podczas Mszy Świętej i procesji na cmentarzu polecać będziemy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, ale jeszcze oczekują na zjednoczenie z Bogiem, szczególnie tych naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
   Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej.
  • Ofiary zbierane 1 listopada do puszek po Mszach Świętych przy kościele, są przeznaczone na wsparcie formacji kleryków diecezji legnickiej, odbywających studia we Wrocławiu. 
 4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 900 i  1800.
 5. W piątek, 3 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1630. Kancelaria parafialna w piątek będzie czynna od 1530 do 1630.
 6. W sobotę jako pierwszą miesiąca, wynagradzająca modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy Świętej porannej.
 7. Odwiedziny chorych w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
 8. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 9. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą trwały od 2 do 13 listopada o godz. 1715.
  Można jeszcze zabierać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii w wyznaczonym dniu. Prosimy, nie zapomnieć podać adresu miejscowości i ulicy na kartkach wypominkowych aby mogły być odczytane w odpowiedni dzień.
 10. We wtorek 31 października o godz. 1600 odbędzie się próba przed Eucharystią oraz nabożeństwem na cmentarzu podczas Uroczystości Wszystkich Świętych. Na próbę zapraszamy wszystkich Szafarzy Eucharystii, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.
 11. Wczoraj odbył się „Bal Wszystkich Świętych”, organizowany w domu katechetycznym przy naszym kościele. Serdecznie dziękujmy wszystkim: dzieciom, młodzieży, rodzicom, za obecność i piękne świadectwo umiłowania Pana Boga i naszych świętych Patronów. W szczególny sposób pragniemy podziękować właścicielom Baru „Bistro” za przygotowanie i ofiarowanie posiłku dla wszystkich uczestników w postaci smacznej pizzy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom ciast i ciasteczek oraz sponsorom. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie Balu, nauczycielom i katechetom, naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas. W Balu Wszystkich Świętych wzięło udział około 100 osób. Na stronie parafialnej będzie niedługo foto-relacja.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary w minioną Niedzielę Misyjną - na Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary - zebraliśmy na tacę podczas Sumy oraz indywidualnych - 1186 zł i 50gr.
 13. W ubiegłą niedzielę odbyło się także liczenie praktyk religijnych. W naszej Parafii uczestniczyło we wszystkich Mszach Świętych - 525 osób na 5243 mieszkańców parafii, co daje 10% frekwencję. Do komunii świętej przystąpiły 339 osób, co daje 64% obecnych na Mszy św. - 6,4% wszystkich parafian.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.

 

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

Czwartek (2.11) - Wilcza, Szybów, Osiedle, Partyzantów, Kościuszki, 1 Maja.
Piątek (3.11) - Starozawidowska, Stary Zawidów, Wielichów.
Sobota (4.11) - Wrociszów Górny, Wrociszów Dolny, Skrzydlice, Wilka, Ostróżno, Ksawerów.
Niedziela (5.11) - Strzelecka, Szeroka, Szkolna, Warszawska, Spokojna, Kolejowa, Dworcowa, Żeromskiego,  Wierzbowa, Wesoła.

 

Poniedziałek 30 Październik 2023
8:00 † Jadwiga † Ludwik - Szatkowscy
18:00 W intencji Małgorzaty z okazji 30 urodzin – od rodziców

Wtorek 31 Październik 2023
8:00 † Stefania † Stanisław – Podwalny
18:00 † Genowefa Gajdzis 6 rocz. śm. † Tadeusz Gajdzis 3 rocz. śm.

Środa 1 Listopad 2023
8:00 † Mirosław Kasiński † Helena † Michał –Woźniak †† Zmarli z rodziny
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Henryk Samborowski
13:00 Msza Święta na Cmentarzu W intencji wszystkich zmarłych parafian
13:00 Za zmarłych członków wspólnoty Żywego  Różańca

Czwartek 2 Listopad 2023
8:00 † Krystyna † Józef – Płochoccy †† Zmarli z rodziny
18:00 † Zofia † Bolesław † Mieczysław † Anna † Marian † Piotr † Stanisław – Hutniczak, † Irena † Roman † Anna † Franciszka(k) - Kulik, † Zofia † Antoni - Gerus †† Zmarli z rodzin Hutniczak, Kulik, Budzowskich i Herlender

Piątek 3 Listopad 2023
8:00 † Danuta † Tadeusz – Iwanowicz †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo – od córki Marzeny i wnuka Bartosza
18:00 † Ryszard – o zbawienie duszy

Sobota 4 Listopad 2023
8:00 † Zofia † Stanisław †† Zmarli Rodzice
18:00 † Danuta Wypiorczyk 2 rocz. śm. † Henryk Wypiorczyk

Niedziela 5 Listopad 2023
8:00 † Zbigniew Żurawiński 3 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Krystyna Buszta 26 rocz. śm. † Józef Buszta 3 rocz. śm.
12:00 † Danuta Potoczna † Józef Potoczny † Jan Potoczny
18:00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla członków Służby Liturgicznej i Szafarzy Eucharystii od Ks. Bartosza