Ogłoszenia parafialne – 5 listopad 2023

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym, pierwsza niedziela miesiąca listopada. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na listopad: Modlitwa za Papieża. Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.
  • O godz. 1715 Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
 2. W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
 3. Sobota 11 listopada to dzień obchodów 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę - podczas Mszy Świętej o godz. 1100. Naszą modlitwą będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  • Na Placu Zwycięstwa, początek obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście, będzie już o godz. 1000. Na obchody serdecznie zapraszają Burmistrz Miasta Zawidów i Ośrodek Kultury. Po skończonych uroczystościach pod pomnikiem, ze względu na trwające prace drogowe na ul. Jana Pawła II, indywidualne przejście na Mszę św. do naszego kościoła. Rozpoczęte prace wymusiły zmianę porządku uroczystości w tym roku. 
  • Nie ma w tym dniu Mszy Świętej porannej i wieczornej, wyłącznie Msza św. za Ojczyznę. W trudnym dla Polski momencie jej historii, znajdźmy czas na wspólną w Jej intencji modlitwę.
 4. Nabożeństwa wypominkowe w intencji zmarłych sprawujemy do 13 listopada o godz. 1715. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych na utrzymanie kleryków diecezji legnickiej, kontynuujących swoją formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Złożono - 710zł,32gr., 2€ i 2KČ. Bóg zapłać.
 6. Jest do zabrania prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.
 7. W ostatnim miesiącu odeszli do Pana nasi parafianie: śp. †Zygmunt Łupkowski, †Zygmunt Ćwikła, †Irena Nosal, †Anna Ostrowska, †Mariusz Rak, †Wiesław Góral, †Janina Rogowska, †Krystyna Antosz, †Andrzej Szpejewski, †Bronisława Jaworska, †Jan Klein, †Krystyna Żuk. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

Niedziela (5.11) - Strzelecka, Szeroka, Szkolna, Warszawska, Spokojna, Kolejowa, Dworcowa, Żeromskiego, Wierzbowa, Wesoła.
Poniedziałek (06.11) – Budowlanych, Słoneczne, Parkowa, Pułaskiego, Okrzei.
Wtorek (07.11) - Zgorzelecka.
Środa (08.11)     - Nadleśna, Moniuszki, Młynarska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Lubańska, Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Herberta, Szymborskiej.
Czwartek (09.11) - Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II.
Piątek (10.11) - Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska.
Niedziela (12.11) -  M. Konopnickiej.
Poniedziałek (13.11) - Broniewskiego, kartki bez adresu.

 

Poniedziałek 6 Listopad 2023
8:00 † Sylwester Wonner  †† Zmarli z rodziny
18:00 Za dusze w czyśćcu

Wtorek 7 Listopad 2023
8:00 † Kazimiera † Józef – Siniawscy
18:00 † Jan Szczygielski 7 rocz. śm. † Helena Szczygielska

Środa 8 Listopad 2023
8:00 † Antonina † Adam - Zarówny
1800 †† Zmarli Rodzice i Brat † Zmarły mąż Paweł  Bartoszewicz - od Haliny z córkami

Czwartek 9 Listopad 2023
8:00 † Zygmunt Łupkowski – od uczestników pogrzebu
1800 † Zofia Kuszaj – urodzinowa – od dzieci z wnukami i prawnukami

Piątek 10 Listopad 2023
8:00 † Anna Ostrowska – od uczestników pogrzebu
1800 † Krystyna Kamińska † Paweł Aniśkiewicz

Sobota 11 Listopad 2023
11:00 W intencji Ojczyzny w 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Niedziela 12 Listopad 2023
8:00 † Maria Kuczma 3 rocz. śm. † Stanisław Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Janina Rogowska - od uczestników pogrzebu
10:30 † Janina Dziemitko 15 rocz. śm. † Witold Dziemitko †† Zmarli  z rodzin: Dziemitko, Żojdź  † Eugeniusz Kuźmak - 1 rocz. śm.
12:00 † Stefania Bartyzel 4 rocz. śm. † Bernard Bartyzel
18:00 † Jan Wintonów †† Zmarli Rodzice z obu stron † brat Jerzy