Ogłoszenia parafialne – 22 październik 2023

 1. Dziś XXIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. W Kościele obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Ten Światowy Dzień Misyjny obchodzimy w tym roku pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary składane na tacę we wszystkich parafiach świata podczas sumy, tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 1730. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
 3. W środę, 25 października, Godzina Duszpasterska dla dzieci klas III o godz. 1630.
 4. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, byli świadkami życia Jezusa, głosicielami prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
 5. W sobotę 28 października od godz. 1730 rozpocznie się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. Dzieci i młodzież zachęcamy do przygotowywania odpowiednich strojów, ukazujących świętych mieszkańców nieba. Wraz z rodzicami zapraszamy najpierw dzieci, już w przygotowanych strojach, na wspólny różaniec a następnie na Bal do domu katechetycznego.
  Chętnych do pomocy w przygotowaniach Balu zapraszamy we wtorek 24 października na spotkanie, o godz. 1830.
 6. W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do puszek złożono ofiary zbierane przez młodzież na rzecz Fundacji w wysokości 2343 zł 22 gr. Zbiórka została już przekazana na konto Fundacji. Dochód ze sprzedaży kremówek po odliczeniu kosztów zakupu wyniósł 2146zł i 10€. Suma ta jest przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę, bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.
 8. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za naszych bliskich, żywych i zmarłych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, jest i karta z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 23 Październik 2023
8:00    
18:00 † Jadwiga † Edward † Janina † Jarosław †† Zmarli z rodzin Stankiewicz i Cybulskich

Wtorek 24 Październik 2023
8:00    
18:00    

Środa 25 Październik 2023
8:00    
18:00 Dziękczynno-błagalna z okazji rocznicy urodzin Marty i o zdrowie Błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

Czwartek 26 Październik 2023
8:00    
18:00 † Tadeusz Januszkiewicz †† Zmarli z rodzin: Januszkiewiczów, Kusztowskich, Więckowskich, Przybylskich

Piątek 27 Październik 2023
8:00 † Mirosław Szczywiński 1 rocz. śm.
18:00 † Zofia Olszańska – od uczestników pogrzebu

Sobota 28 Październik 2023
8:00 † Franciszek † Aniela – Temporale † Bronisława(k) † Władysław † Mikołaj – Nowiccy, † Agnieszka Węgrzyn
18:00 W intencji Klaudii w 34 rocznicę urodzin i Kajetana w 13 rocznicę urodzin

Niedziela 29 Październik 2023
8:00 † Franciszka(k) Wodyk 28 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny, zmarłe dzieci i wnuki
9:15 Msza Święta w Miedzianej  † Jerzy Lenartowicz
10:30 † Krystyna Buszta 26 rocz. śm. † Józef Buszta 3 rocz. śm.
12:00 † Anna † Jan – z rodz. Młynków † Maria † Stanisław –Orzechowscy †† Zmarli z rodzin Kucharskich, Kędzierskich
12:00 W intencji ks. Przemysława z racji imienin – od Różańca i Zespołu Caritas
18:00 † Jan † Zbigniew † Helena – Rysiowscy †† Zmarli z rodziny