Ogłoszenia parafialne – 17 wrzesień 2023

 1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
  • Dzisiaj 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej
  • W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
   W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość
   i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
  • O godz. 1600 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej pt. „Chopin przez Dolny Śląsk”. Na koncert serdecznie zapraszamy. Wstęp będzie wolny. Ze względu na koncert wieczorna Msza św. w dzisiejszą niedzielę będzie wyjątkowo sprawowana o godz. 1900.
 2. W poniedziałek, 18 września, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości z Bogiem.
 3. W środę, 20 września przypada rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Legnicy, Matki kościołów naszej diecezji. Patronami katedry i całej diecezji są święci apostołowie Piotr i Paweł.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i indywidualnie w ubiegłą – II niedzielę miesiąca. Rada Parafialna zebrała 4510 zł ofiar na tacę i 1350 zł indywidualnych, łącznie 5860 zł. Zebrane środki przeznaczamy na prace remontowe przy naszych świątyniach.
 6. Składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu ku czci św. Stanisława, który odbył się w minioną sobotę w naszej Parafii. Dziękujemy zastępowi OSP z Zawidowa za pokaz sprzętu strażackiego i prezentację zastępu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dziękujemy wszystkim finansowym sponsorom indywidualnym, dzięki którym dzieci mogły cieszyć się słodkościami, spożyć posiłek i otrzymać wartościowe i praktyczne nagrody. Paniom i Panom, którzy upiekli ciasta i ciasteczka, Restauracji Biesiada – Państwu Rutkowskim, właścicielom sklepu „Chatka”. Dziękujemy zatroskanym o samo zorganizowanie i przeprowadzenie festynu. Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Józek”. Parafialnemu Zespołowi CARITAS, Paniom Katechetkom, obecnym Nauczycielom, Harcerzom, Nadzwyczajnym Szafarzom oraz Służbie Liturgicznej. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary i liczną obecność dzieciom i młodzieży. Dziękujemy także, za życzliwą obecność Pana Burmistrza Roberta Łężnego i Pani Dyrektor Szkoły Joanny Łuczko.
 7. Zapraszamy chętnych do wyjazdu do Krzeszowa w dniu 7 października na pielgrzymkę Żywego Różańca. Są wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł.
 8. Wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu, prosimy o kontakt z ks. Przemysławem.
 9. Przemysław zaprasza także ponownie, do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Grupy św. Józefa.
 10. W każdą ostatnią sobotę miesiąca, po porannej Mszy św. odbywać się będą warsztaty lektorskie. Wszystkich, którzy pragną pięknie odczytywać Słowo Boże podczas liturgii, serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
 11. W piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 1800, zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci Klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w 2024 roku.
 12. W niedzielę 3 września zakończył się konkurs „Parafia w obiektywie aparatu” ogłoszony podczas wakacji. Dziękujemy wszystkim, którzy zareagowali na zachętę uwieczniania pięknych miejsc w naszej parafii. Pragniemy wyróżnić i nagrodzić dwie osoby, które przesłały swe prace zgodnie z regulaminem konkursu: to Łukasz Mielcarek i Karol Mielcarek. Zapraszamy do zakrystii po odbiór nagród. Bardzo dziękujemy i także zapraszamy do zakrystii inne osoby, które poza Regulaminem przekazały nam swoje zdjęcia z wydarzeń związanych z parafią. Dla nich również przygotowaliśmy pamiątkowe nagrody.
 13. Są wolne intencje w tym tygodniu na mszach św. porannych w czwartek i piątek. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
 14. Prasa katolicka, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 18 Wrzesień 2023
8:00 O zdrowie Mamy Jadwigi Sperczyńskiej
18:00 Za dusze w czyśćcu

Wtorek 19 Wrzesień 2023
8:00 † Regina Kasińska † Antoni Nizicki † Urszula Borkowska
18:00 † Aleksander Węckowski †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo

Środa 20 Wrzesień 2023
8:00 W intencji Anety i Rajmunda o Dary Ducha Świętego.
18:00 † Mirosław Kasiński †† Zmarli z rodziny

Czwartek 21 Wrzesień 2023
8:00    
18:00 W intencji Leona w 1 rocznicę urodzin

Piątek 22 Września 2023
8:00    
18:00 † Zygmunt Krzeszewski 3 rocz. śm.

Sobota 23 Wrzesień 2023
8:00 Rez. Konopska
15:00 Msz św. ślubna - Sylwia i Mateusz
18:00 † Jan † Bronisława(k) – Kochanowscy † Tadeusz Szarkowski  †† Zmarli z rodziny

Niedziela 24 Wrzesień 2023
8:00 † Karolina Matyjasik 53 rocz. śm. † Aleksander Matyjasik
9:15 Msza Święta w Miedzianej W intencji Kacpra w 20 rocznicę urodzin  
10:30 W intencji Damiana w rocznicę urodzin o dar zdrowia, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
12:00 † Bronisław Krzywonos †† Zmarli z rodziny † Krzywonos i † Steleżuk
18:00 † Stanisław Nikadon 22 rocz. śm. † Anetka † Andrzej † Grzegorz †† Zmarli z rodziny † Okrasa i † Nikadon