Ogłoszenia parafialne – 3 wrzesień 2023

 1. Dziś w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na wrzesień:Módlmy się, aby ludzie którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapomniani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.”
  • Podczas Mszy św. o 1030 – odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.
  • Dzisiaj od godz. 1700 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończoną wspólną modlitwą i błogosławieństwem Eucharystycznym, przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św.
 2. Dzieci rok szkolny i katechetyczny rozpoczną już jutro. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 800. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi modlimy się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 900 i 1800. Błogosławieństwo ziarna siewnego na Mszy Świętej.
 5. Pragniemy w tym roku także radośnie przeżywać wspomnienie św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży. Chętnych do zaangażowania się w przygotowanie festynu dla dzieci na dzień 16 września, zapraszamy na spotkanie w ten czwartek po Mszy św. wieczornej.   
 6. W piątek, spotkanie Kręgu Biblijnego po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy wszystkich członków i chętnych do modlitwy Pismem Świętym po wspólnej Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę o godz. 1200, zapraszamy na spotkanie Służby Liturgicznej, ministrantów i lektorów, oraz wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu Chrystusa.
 8. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Służba Liturgiczna, Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas, Wspólnota Krwi Chrystusa, Krąg Biblijny – serdecznie zapraszamy!
 9. Przy parafii powstaje młodzieżowa Grupa św. Józefa, wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę oraz spędzić czas w ciekawy sposób (wspólne modlitwy, rekreacja, rozmowy), zapraszamy do kontaktu z ks. Przemysławem.  
 10. ZAPOWIEDZI: W związek małżeński pragną wstąpić:
  1. Cieślak Radosław, zam. Zawidów i Żak Dajana, zam. Zawidów. Zap. 3
 11. Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Karkonoska Filharmonia Kameralna zapraszają na koncert muzyki klasycznej „Chopin przez Dolny Śląsk”. Pierwszy z sześciu zaplanowanych koncertów odbędzie w naszym kościele w Zawidowie - 17 września o godz. 1600, już teraz na koncert serdecznie zapraszamy. Wstęp będzie wolny.
 12. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
 13. Kancelaria Parafialna czynna już w normalnym porządku we wtorek i piątek od 1600 do1700.
 14. Jest już księga intencji na nowy rok 2024. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za bliskie nam osoby żyjące bądź zmarłe. Z większą ilością intencji zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu uniknięcia pośpiechu i możliwości pomyłki. Przyszłoroczne ofiary składamy bezpośrednio przed lub po Mszy Św.
 15. W ostatnim miesiącu odeszli do Pana: śp. † Jerzy Czarniecki, † Roman Kaczmarski, † Maria Kućko. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Poniedziałek 4 Wrzesień 2023
8:00 W intencji dzieci, młodzieży, katechetów i nauczycieli, rozpoczynających nowy rok szkolny 2023, o Dary Ducha św.
18:00 † Ryszard o zbawienie duszy

Wtorek 5 Wrzesień 2023
8:00 † Danuta † Tadeusz – Iwanowicz †† Za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo – od córki Marzeny i wnuka Bartosza
18:00 † Kazimierz Salamon 14 rocz. śm. † Ryszard Salamon 19 rocz. śm.† Waleria Lis 30 rocz. śm. † Henryka(k) Raduszewska 7 rocz. śm. † Elżbieta Guzik 4 rocz. śm.

Środa 6 Wrzesień 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Wioletty i Piotra w 25 rocznicę ślubu
18:00 † Julian † Zofia – Ciereszko †† Zmarli z rodziny

Czwartek 7 Wrzesień 2023
8:00    
18:00 † Grzegorz Rak 12 rocz. śm.

Piątek 8 Września 2023
8:00 O zdrowie i potrzebne łaski dla Małgorzaty
18:00 † Michał Ostrowski †† Zmarli Dziadkowie † Agnieszka † Karol - Ostrowscy

Sobota 9 Wrzesień 2023
8:00 † Henryk Rogowski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Jacek Staszewski † Teresa Staszewska

Niedziela 10 Wrzesień 2023
8:00 †† Zmarli Rodzice: † Maria † Alojzy
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Pawlak
10:30 † Leokadia † Bolesław † Marek † Edward – Blicharz,  † Zygmunt Stankowski
12:00 † Kazimiera(k) † Jan – Uryga † Aniela † Antoni - Przekop † Andrzej Ziółkowski, †Józef † Marek †Halina – Żygadło,  † Jan Kamiński
18:00 †† Zmarli z rodziny Sycz, Sowala, Olchowy † Krystyna † Stanisław  - Kmieć