Ogłoszenia parafialne – 10 wrzesień 2023

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem
  • W III tygodniu września trwają zawsze Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W diecezji Legnickiej rozpoczyna się dzisiaj XIII Tydzień Wychowania. Hasło Tygodnia Wychowania to słowa „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadzieii miłości do Boga i Kościoła.
  • Dzisiejsza niedziela to dzień beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Dziewięcioosobowa rodzina Józefa i Wiktorii Ulmów, zamordowanych w 1944 roku za pomoc Żydom, to pierwsze beatyfikowane polskie małżeństwo. Obydwoje byli ludźmi głębokiej wiary, mówi się o nich jako o „Samarytanach z Markowej”.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę i składane indywidualnie przeznaczamy na prace remontowe przy naszych świątyniach.
 2. W środę, 13 września, Msza Święta i nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.
  • W środę także, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800
 3. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Krzyż jest dla nas, chrześcijan, szczególnym znakiem zbawienia.
 4. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w Męce Zbawiciela.
  • Po wieczornej mszy św. w piątek, spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W naszej Parafii w Tydzień Wychowania po raz kolejny wpisuje się Festyn dla dzieci, młodzieży i rodziców z racji przypadającego wspomnienia św. Stanisława Kostki. Rozpoczęcie w sobotę nabożeństwem o godz. 1200. Po wspólnej modlitwie, zgromadzimy się na placu przy kościele. W programie jak zawsze wiele atrakcji: gry, zabawy, pokazy sprzętu strażackiego, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, ciasto, kiełbasa z grilla, atrakcyjne nagrody. Prosimy Mamy z naszej parafii o upieczenie ciast i dostarczenie na plebanię. Sponsorzy mile widziani. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zachęcamy do wstępowania w szeregi Służby Liturgicznej, kontakt z ks. Przemysławem.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej
 8. Już w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki klasycznej na który szczególnie zapraszają Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Karkonoska Filharmonia Kameralna. Temat koncertu to „Chopin przez Dolny Śląsk”. Pierwszy z sześciu zaplanowanych koncertów odbędzie w naszym kościele w Zawidowie - 17 września o godz. 1600, już teraz na koncert serdecznie zapraszamy. Wstęp będzie wolny. Ze względu na koncert wieczorna Msza św. w przyszłą niedziele będzie sprawowana o godz. 1900.
 9. W pierwszą sobotę października (7.X.) odbywa się każdego roku pielgrzymka członków Żywego Różańca z diecezji legnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Zapraszamy chętnych do wyjazdu do Krzeszowa, nie trzeba należeć do Wspólnoty Różańcowej. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł.
 10. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami. W czasopismach jest wiele artykułów o dzisiejszej beatyfikacji.

 

Poniedziałek 11 Wrzesień 2023
8:00 W intencji kapłanów, za żyjących i zmarłych
18:00 † Zygmunt Kozarek 5 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice: † Irena † Władysław

Wtorek 12 Wrzesień 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo dla Piotra Hryniewicza
18:00 † Danuta Śmigiel 4 rocz. śm. † Stanisław Śmigiel

Środa 13 Wrzesień 2023
8:00 † Roman Kaczmarski – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Macieja w 30 rocznicę urodzin oraz Jeremiego w 16 rocznicę urodzin, w intencji Anny, Adama i Jakuba o potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego

Czwartek 14 Wrzesień 2023
8:00    
18:00 † Zofia † Bolesław – Hutniczak † Stefan Budzowski, † Irena † Roman – Kulik †† Za zmarłych z rodziny

Piątek 15 Września 2023
8:00    
18:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

Sobota 16 Wrzesień 2023
8:00 † Paweł Bartoszewicz 1 rocz. śm. – od sióstr Heleny, Magdaleny i Anny - oraz od żony i córki
18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo i Dary Ducha św. dla Adama w 70 rocznicę urodzin

Niedziela 17 Wrzesień 2023
8:00 † Katarzyna † Edward – Samujło
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Władysława(k) Ożarowska
10:30 † Emilia † Roman – Kozińscy
12:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuków i dla ich rodziców.
19:00 † Andrzej Augustyn 6 rocz. śm. † Julianna Augustyn