Ogłoszenia parafialne – 20 sierpień 2023

 1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Boża płynąca z Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
 2. W poniedziałek, 21 sierpnia, wspomnienie św. Pius X, papieża, który szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o możliwości wczesnej i częstej Komunii Świętej.
 3. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
 4. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  • W środę także, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 5. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Nazywany Natanaelem, ewangelizował w Indiach i Armenii;
 6. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte o godz. 900 i 1800.
  • Po wieczornej Mszy św. konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca na remonty w naszych świątyniach. Rada parafialna zebrała 5035zł, z czego 4385 zł na tace i 650 zł ofiar indywidualnych.
 8. ZAPOWIEDZI: W związek małżeński pragną wstąpić:
  • Romanow Krzysztof, zam. Wrocław i Majewska Marta, zam. Wrocław. Zap. 2
  • Cieślak Radosław, zam. Zawidów i Żak Dajana, zam. Zawidów. Zap. 1
 9. Przypominamy i zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie sprzętu, przy domu katechetycznym w sobotę 26 sierpnia do godz. 9.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata - Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do wsparcia tej akcji.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są do zabrania „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 21 Sierpień 2023
8:00 † Anna † Piotr † Jerzy † Krystyna - Pecyna
18:00 † Maria Winnicka - od wnuków i prawnuków

Wtorek 22 Sierpień 2023
8:00    
18:00 † Elżbieta Majewska o zbawienie duszy - od męża, dzieci, Mamy, Taty i Krystyny

Środa 23 Sierpień 2023
8:00    
18:00 † Ryszard – o zbawienie duszy

Czwartek 24 Sierpień 2023
8:00 † Tadeusz Osoś – od uczestników pogrzebu
18:00 † Zenona(k) † Józef † Ryszard Żyliński

Piątek 25 Sierpnia 2023
8:00 †† Zmarli Rodzice † Zofia † Marian – Kuszaj - od Krzysztofa z rodziną
18:00 W intencji Patrycji i Remigiusza w1 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego – od rodziców

Sobota 26 Sierpień 2023 MB Częstochowskiej
9:00 † Danuta Stasiak – od uczestników pogrzebu
18:00 † Krystyna Kielar 30 rocz. śm. Zmarli z rodziny Kielar: † Antonia † Ludwik † Marian

Niedziela 27 Sierpień 2023
8:00 † Jan Duma 35 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej †  Jarosław Pietruszko †† Zmarli z rodzin Pietruszko i Maszko
10:30 W intencji Marianny i Pawła w 40 rocznicę ślubu oraz o potrzebne łaski dla najbliższych
12:00 †Edward † Wiktoria † Kazimierz – Kopocińscy † Jadwiga † Józef – Karczewscy † Grażyna † Władysław – Gregor † Regina Wojciechowska
18:00 † Marcin Delega 12 rocz. śm.