Ogłoszenia parafialne – 13 sierpień 2023

 1. Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę, dziewiętnastą niedzielę w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  • Dziś przypada 13 dzień sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 1800 z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  • Z racji II niedzieli miesiąca, ofiary zbierane dziś na tace przeznaczone są na prace remontowe przy naszych kościołach.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 800, 915 w Miedzianej o 1030 w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego oraz wieczorna o godz. 1800.
  • W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ziemi. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  • Jutro przypada również 103 rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Przez ręce Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
 5. W związek małżeński pragną wstąpić:
  • Paprocki Radosław, zam. Wrociszów Dolny i Myśliwiec Klaudia, zam. Radomierzyce. Zap. 3
  • Gołyźniak Mateusz, zam. Węgliniec i Mitura Sylwia, zam. Zawidów. Zap. 3
  • Białorusow Andrzej, zam. Smolec i Szatkowska Anna, zam. Zawidów. Zap. 3
  • Romanow Krzysztof, zam. Wrocław i Majewska Marta, zam. Wrocław. Zap. 1
   Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego  zobowiązany jest poinformować o tym kancelarię parafialną.
 6. Przypominamy i zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Parafia w migawce aparatu”. Zachęcamy do przesyłania zdjęć z wydarzeń związanych z naszą Parafią
  i zatrzymanego w kadrze piękna z miejsc na jej terenie, miejsc kultu i modlitwy. Czas trwania do pierwszej niedzieli września – 3.09.2023. Regulamin konkursu jest umieszczony na naszej stronie parafialnej parafia-zawidow.pl
 7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce przy domu katechetycznym w dniu 26 sierpnia do godz. 9.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do wsparcia tej akcji.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są do zabrania „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 14 Sierpień 2023
8:00 † Rafał Osiniak 3 rocz. śm.
18:00 † Antoni Jaworski 1 rocz. śm. - od Córek z rodzinami i żony

Wtorek 15 Sierpień 2023 Wniebowzięcie NMP
8:00 W intencji Anny i Edwarda - dziękczynna za Boże Łaski w życiu
915 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli z rodziny Okrasów
10:30 W intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego
18:00 † Jan 6 rocz. śm. † Zuzanna – Delijewscy † Teresa † Ryszard – Ziembiccy

Środa 16 Sierpień 2023
8:00 † Urszula Gotschald
1800 W intencji Elżbiety, Urszuli i Jadwigi - w rocznice urodzin, o dar zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

Czwartek 17 Sierpień 2023
8:00 † Anna Dubicka – o zbawienie duszy
18:00 Za dusze w czyśćcu

Piątek 18 Sierpnia 2023
8:00 † Iwona † Jerzy – Podchalscy
18:00 † Joanna † Aleksander - Kleszczyńscy

Sobota 19 Sierpień 2023
8:00 † Stanisława(k) Mazur †† Zmarli z rodziny Mazur, †Zofia Ziniewicz †† Zmarli z rodzin Ziniewicz i Dziuba
18:00 †† Zmarli Rodzice:† Genowefa † Janusz – Matyja † Władysław Rogal †† Zmarli z rodziny Matyja, Karczmarz, Rogal

Niedziela 20 Sierpień 2023
8:00 W intencji Adama i Bernadety w 45 rocznicę ślubu
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Anna Maria Hołuj   
10:30 † Józef Bilmon † Stefania Gorąca – 13 rocz. śm. † Iwona Buszko 5 rocz. śm. † Krystian Łuczko
12:00 † Mirosław – Jan Szafrański † Jadwiga
18:00 † Eugeniusz Antosz 45 rocz. śm.