Ogłoszenia parafialne – 21 maj 2023

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
    • Parafialny Zespół Caritas, przeprowadza dziś zbiórkę ofiar do puszek na planowany zakup specjalistycznego łóżka do opieki nad chorymi w stanie ciężkim i terminalnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą wesprzeć tę potrzebę w naszej parafii.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela.
  3. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI od 2007 roku jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
    • W środę w Parafii w Radzimowie o godz. 1800 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania.
  4. W czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
    • W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
  6. W niedzielę, 28 maja, przypada 125 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego w Zawidowie, którego dokonano w roku 1898. Nieustannie dziękujemy Bogu za ten dar Domu Bożego w którym się gromadzimy, przyjmujemy sakramenty i doświadczamy żywej obecności Boga w Eucharystii. Polecamy Bogu jego budowniczych i wszystkich, którzy dziś o niego dbają.
  7. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  8. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 2000. Na Mszę św. prosimy zabrać świece. Uroczystość ta kończy czas Wielkanocy.
  9. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej w Zawidowie na Mszy Świętej o godz. 1000. Msza św. rozpocznie się wcześniej niż zwykle powitaniem dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych na zewnątrz kościoła, oraz uroczystym wprowadzeniem do świątyni.
    • We wtorek o godz. 1600 dzieci klas III będą miały próbę muzyczną.
    • W czwartek o godz. 1600 odbędzie się ostatnia (generalna) próba liturgii, przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
    • Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 900.
  10. Dzieci we wtorek 30 maja wyruszą na dziękczynną pielgrzymkę autokarową wraz
    z rodzinami i ks. Proboszczem na Jasną Górę, w podzięce za dar pełnego udziału w Eucharystii. Są wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wybrać się do tronu Matki Bożej. Także dzieci przeżywające swoją Rocznicę I Komunii św. wraz z rodzinami. Każdy z nas ma z pewnością własną intencję, którą chciałby zanieść przed oblicze Maryi. Koszt 100 zł/os. Cena promocyjna. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca na remont naszej świątyni. Rada parafialna zebrała: 5680 zł, z czego 3670 zł - ofiar na tacę i 2010 zł - indywidualnych.
  12. Przychodnia Rejonowa w Zawidowie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Badanie zostanie przeprowadzone 6 czerwca w godz. od 1500 do 1700. Rejestracja telefoniczna, pod numerem 571-334-628 – numer i dokładne informacje podane w gablocie.
  13. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
    • Wróblewski Mariusz, zam. Zawidów i Skura Joanna, zam. Zgorzelec. Zap. 3
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami, są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Poniedziałek 22 Maj 2023
8:00 † Andrzej Rokicki 4 rocz. śm. †† Za zmarłych Rodziców z obu stron
18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Czesławy(k)

Wtorek 23 Maj 2023