Ogłoszenia parafialne – 11 czerwiec 2023

1. Dziś X Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Jest to także druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy kościele.
    • W tygodniu po Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe
      z procesją z Najświętszym Sakramentem. Dzisiaj procesja po Mszy Świętej o godz. 1200. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
    • Dziś także uroczystość odpustowa w naszym dekanacie w Grabiszycach. Msza św. ku czci św. Antoniego Padewskiego Patrona tamtejszej parafii o godz. 1300.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec, po Mszach Świętych wieczornych, modlimy się na nabożeństwach Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek, 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1800.
  4. W środę, 14 czerwca, młodzież z naszej parafii, przyjmie podczas Mszy św. o godz. 1800, Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Prałata Roberta Kristmana, Wikariusza Generalnego Diecezji Legnickiej.
    • Spowiedź święta dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek godz. 1700 -1800
  5. W czwartek 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Bożego Ciała.
    Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800, wyruszymy z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji obrzęd poświęcenia wianków.
  6. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę, 17 czerwca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta odpustowa w naszym dekanacie w Platerówce o godz. 1200.
  8. Serdecznie dziękujemy Parafianom i wszystkim Gościom za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, Szafarzom Eucharystii, Pani Kościelnej i Panu Organiście, Pani Katechetce Annie. Dziękujemy wszystkim trudzącym się do późnych godzin nad przygotowaniem w tym roku ołtarzy: Zespołowi Caritas, Strażakom, Rodzicom dzieci i młodzieży oraz grupom działającym w naszej parafii, Żywemu Różańcowi, Wspólnocie Krwi Chrystusa i Kręgowi Biblijnemu. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty do ołtarzy oraz dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatów podczas procesji. Bóg zapłać za przystrojenie trasy przejścia procesji. Starszym i schorowanym, którzy nie mogąc uczestniczyć w procesji przystroili okna i wyszli przed dom by choć na chwilę włączyć się do modlitwy. Policji i Straży Pożarnej dziękujemy także za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji. Wszystkim, którzy przyczynili się do piękniejszego przeżycia tegorocznej uroczystości składamy serdeczne - Bóg Zapłać.
  9. W związek małżeński pragną wstąpić:
    • Szydłowski Adam, zam. Bogatynia i Jakuć Paulina, zam. Zawidów. Zap. 2
  10. Przewodnik grupy 5 Pieszej pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania na spotkania organizacyjne, które odbędą się w parafii p.w. Św. Jadwigi w Zgorzelcu 17 czerwca oraz 15 lipca o godz.1900. Szczegóły na plakacie.
  11. Polecamy prasę katolicką:  jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 12 Czerwiec 2023
8:00 † Mirosław Pietruszko – od uczestników pogrzebu
18:00 † Franciszek Dunalski  † Wincentyna Baran †† Zmarli z rodziny

Wtorek 13 Czerwiec 2023
8:00 † Mirosław Pietruszko - od rodziny Śpiewak i Rybak
18:00 † Stanisław Polowczyk 20 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny i rodzeństwa

Środa 14 Czerwiec 2023
8:00 † Stanisław † Andrzej – Moskal – o dar nieba
18:00 W intencji przyjmujących sakrament bierzmowania
18:00 † Bolesława(k) Olko 7 rocz. śm.

Czwartek 15 Czerwiec 2023
8:00 † Zofia Kuszaj – od Andrzeja Sowali z rodziną
18:00 † Janina Marczuk – od sąsiadów

Piątek 16 Czerwiec 2023
8:00 W intencji o zdrowie Doriana, Wioletty, Dawida, Lucyny, Jacka, Stanisławy Socha
18:00 † Jan † Bronisława(k) Kochanowscy † Lidia Ziembińska  †† Zmarli z rodziny

Sobota 17 Czerwiec 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci i chrześniaków
14:00 Msza św. ślubna Angelika i Maciej
15:30 Msza św. ślubna Marta i Błażej
18:00 † Szczepan Panasik 6 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Panasik

Niedziela 18 Czerwiec 2023
8:00 † Maria Sabińska 18 rocz. śm. † Wiktor Ładyko 37 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Piotr  † Józef  - Kućko
10:30 † Michał Legeżyński 22 rocz. śm.
12:00 W intencji Stefanii i Antoniego o dar zdrowia    i Boże błogosławieństwo
18:00 † Janina † Kazimierz - Sznajder † Waleria † Stanisław – Jaśkiewicz † Wiesław Karczewski