Ogłoszenia parafialne – 14 maj 2023

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać orędownictwo Matki Zbawiciela.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę, zawsze po VI Niedzieli Wielkanocnej rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej „Dni Krzyżowe”), podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  • W poniedziałek także, zapraszamy na próbę dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. - o godz. 1600. Dzieci z rodzicami, które nie były obecne na indywidualnym spotkaniu w ubiegłą sobotę, zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę 20 maja - o godz. 1100.
  • Spotkanie dla klas VI i VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania - o godz. 1830.
 4. We wtorek 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 5. W czwartek 18 maja, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego
 6. W piątek 19 maja, po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
 7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 14 czerwca w naszej parafii proszeni są o uzupełnienie wszelkich potrzebnych danych. Ks. Bartosz bardzo prosi także o uzupełnienie danych wyjeżdżających do Włoch, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 9. We wtorek 30 maja wyrusza dziękczynna pielgrzymka autokarowa dzieci Pierwszokomunijnych wraz z rodzinami i ks. Proboszczem na Jasną Górę, w podzięce za dar pełnego udziału w Eucharystii. Wyjazd wcześnie rano i powrót tego samego dnia. Są wolne miejsca. Koszt 100 zł/os. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Parafialny Zespół Caritas z naszej parafii, planuje zakupić specjalistyczne łóżko do opieki nad chorymi w stanie ciężkim i terminalnym, które będzie można użyczać do wykorzystania w opiece nad naszymi chorymi parafianami. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na ten cel od wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę potrzebę w naszej parafii.   
 11. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Wróblewski Mariusz, zam. Zawidów i Skura Joanna, zam. Zgorzelec. Zap. 2
 12. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 15 Maj 2023
8:00 † Zofia Kuszaj z okazji imienin – od dzieci z rodzinami
18:00 † Zofia † Bolesław – Hutniczak † Zofia † Władysław – Łuszczyńscy † Zofia † Antoni – Gerus

Wtorek 16 Maj 2023
8:00 † Aleksander Otwinowski - od uczestników pogrzebu
18:00 † Edmund Stacewicz 32 rocz. śm.

Środa 17 Maj 2023
8:00 † Zofia Kuszaj – od uczestników pogrzebu
18:00 ††  Zmarli Rodzice: † Zofia † Tadeusz – Cyranowscy † Sabina Sznarkowska

Czwartek 18 Maj 2023
8:00 † Filomena Walawender – od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław Moskal – od sąsiadów

Piątek 19 Maj 2023
8:00 † Filomena Walawender – od siostry Heleny
18:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Igi, Zuzi, Nadii, Oliviera i ich Rodziców.
    
Sobota 20 Maj 2023
8:00 † Ryszard – o spokój duszy
18:00 †† Zmarli Rodzice: † Aniela † Henryk – Brzozowscy † Jan † Bolesława(k) – Olko

Niedziela 21 Maj 2023
8:00 † Artur Szpejewski 2 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej rez. Kopij
10:30 † Jerzy Książek 14 rocz. śm.  †† zmarli z rodzin Ostrowskich i Książek
1:200 W intencji ks. Piotra Winczakiewicza w 20 rocznicę święceń kapłańskich
18:00 †† Zmarli Rodzice: † Helena † Jan - Szczygielscy