Ogłoszenia parafialne – 7 maj 2023

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Umocnieni Bożymi darami chcemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  • Dzisiaj - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj: Modlitwa za ruchy i grupy kościelne. Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
 2. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1800.
  • Przedstawiciele inicjatywy upamiętnienia ks. Prałata Stanisława Gawlika zapraszają 8 maja do modlitwy na Mszy św. sprawowanej w intencji zasłużonego proboszcza naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się przy cmentarzu poświęcenie tablicy pamiątkowej. Dziękują także wszystkim, którzy okazali życzliwość i wsparli tę inicjatywę, modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać.
  • W poniedziałek także, zapraszamy na próbę dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. o godz. 1600. W sobotę, dzieci będą miały spotkania indywidualne wraz rodzicami
   w Kancelarii Parafialnej od godz. 1000 dla klas IIIA i od 1100 dla klasy IIIB i uczęszczających do innych szkół.
  • Spotkanie dla klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i dorosłych kandydatów, o godz. 1830. Proszę o dostarczenie niezbędnych dokumentów i danych.
 3. W czwartek 11 maja, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W piątek 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Wyrażamy wdzięczność za służbę i życzymy obfitości Bożych łask. W intencji Pielęgniarek i całej Służby Zdrowia będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 1800.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas IV, które
   w tym roku przeżywają pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. Spotkanie dotyczy przygotowania do Rocznicy.
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
 5. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 42 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. O godz. 1730 Nabożeństwo majowe, Msza św. o godz. 1800 i po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.
 6. Odwiedziny chorych - Bartosz odwiedzi swoich chorych w sobotę - 13 maja.
 7. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
 8. Bartosz zaprasza na wyjazd do Włoch, są jeszcze wolne miejsca w organizowanych dwu autokarach ze względu na poziom zainteresowania.
 9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.
 10. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Wróblewski Mariusz, zam. Zawidów i Skura Joanna, zam. Zgorzelec. Zap. 1
 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. †Józef Winiarski, †Eugeniusz Borowski, †Halina Wojciechowska, †Janina Bycko, †Marek Ostrowski, †Aleksander Otwinowski, †Zofia Kuszaj, †Filomena Walawender, †Ewa Śmigiel, †Wacław Mroczko, †Julian Ciereszko, †Zdzisław Pichórz, † Mirosław Pietruszko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Poniedziałek 8 Maj 2023  Św. Stanisława
8:00 † Stanisław Łyczkowski
18:00 † Prałat Stanisław Gawlik – od Różańca

Wtorek 9 Maj 2023
8:00 † Eugeniusz Borowski - od uczestników pogrzebu
18:00 † Bartosz Romanowski 3 rocz. śm.

Środa 10 Maj 2023
8:00 † Janina Bycko – od uczestników pogrzebu
18:00 † Cecylia Komicz 23 rocz. śm. † Tadeusz † Janina Komicz

Czwartek 11 Maj 2023
8:00 † Marek Ostrowski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Mieczysław Kaczmarek 30 rocz. śm.

Piątek 12 Maj 2023
8:00 † Henryk † Halina - Wojciechowscy – od bratowej
18:00 W Międzynarodowy dzień Pielęgniarek i Położnych - w intencji Pielęgniarek i Położnych z Zawidowa.
    
Sobota 13 Maj 2023
8:00 † Halina Wojciechowska – od uczestników pogrzebu
18:00 †† Zmarli Rodzice † Wiesława(k) Tomaszewska † Zygmunt Tomaszewski 11 rocz. śm.
18:00 W intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Fatimskiej i całego Różańca

Niedziela 14 Maj 2023
8:00 † Joanna Błażejewska † Katarzyna † Józef † Leszek – Grabowscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Jan Mazur
10:30 †† Zmarły Syn - † Marcin Delega ††Zmarli Rodzice - † Zofia† Józef - Borowscy
12:00 W intencji Macieja Gerus z okazji imienin o Boże błogosławieństwo, dar zdrowia i potrzebne łaski
18:00 † Albina Miszkiewicz 34 rocz. śm.