Ogłoszenia parafialne – 23 kwiecień 2023

1. Dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną,już po raz piętnasty obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Rozpoczynamy także XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim są słowa: Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczyna Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.
    • Jak co roku przygotowane zostały fragmenty z Pisma Świętego, zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, aby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.
    • Ofiary dziś zbierane przez Radę Parafialną na tace, przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, przypada uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Msze Święte o godz. 800 i 1800.
    • Próba dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii św. w tym tygodniu w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 1630.
    • W poniedziałek także, o 1830 spotkanie dla klas VII i VI przed bierzmowaniem
  3. We wtorek 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. W liturgiczne wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Marka, zanoszone są modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Modlitwy o dobry urodzaj są rozwinięciem wezwania z „Ojcze nasz” – „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
    • Zapraszamy także we wtorek po Mszy św. wieczornej, do pomocy w demontażu dekoracji świątecznych, Ołtarza Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji – Ciemnicy.
  4. W środę, 26 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  5. W czwartek, 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej, spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W piątek, 28 kwietnia, o 1830 spotkanie Służby Liturgicznej.
  7. W sobotę, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary wojny, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
    • Po Mszy św. wieczornej w sobotę, konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych, przed chrztem św. dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać po Mszach św. ciasto, zbierając fundusze na wspólne wyjazdy.
  9. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
    • Zimnicki Krystian, zam. Zgorzelec i Regner Aleksandra, zam. Zgorzelec. Zap. 2
  10. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 24 Kwiecień 2022
8:00 † Julian Ciereszko – z racji pogrzebu
18:00 Za dusze w czyśćcu

Wtorek 25 Kwiecień 2022
8:00 † Janina Ullmann – od rodziny Józefko
18:00 W intencji Marka z racji imienin i urodzin - o dar Bożego błogosławieństwa, zdrowie i potrzebne łaski.

Środa 26 Kwiecień 2022
8:00 † Karolika Janeczko – od uczestników pogrzebu
18:00 † Mirosław Frankiewicz †† Zmarli z rodzin Frankiewicz, Karpuk – o dar życia wiecznego

Czwartek 27 Kwiecień 2022
8:00 † Adam Kozłowski –od uczestników pogrzebu
18:00 † Weronika † Wojciech – Jaskot

Piątek 28 Kwiecień 2022
8:00 † Kamil Kobielski – od rodziny Seniuk
18:00 † Barbara Kulwicka 4 rocz. śm. † Jan Kulwicki 37 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice z obu stron † Ewa Śmigiel

Sobota 29 Kwiecień 2022
8:00 † Józefa(k) † Wacław – Michalscy † Henryk Stankiewicz w rocznicę śmierci
18:00 † Marek Kujawa w 16 rocz. śm.

Niedziela 30 Kwiecień 2022
8:00 † Stanisław Kmieć 5 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † rez. Mazur
10:30 † Bronisława(k) † Antoni † Marek † Stanisława(k) † Wojciech † Zofia † Jerzy
12:00 † Stanisław Sowala 5 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Sowala, Sycz, Olchowy, † Krystyna † Stanisław – Kmieć
18:00 † Andrzej Okrasa 4 rocz. śm. † Klementyna Nikadon 3 rocz. śm. † Anetka † Grzegorz  †† Zmarli z rodzin   Okrasa i Nikadon