Ogłoszenia parafialne – 26 luty 2023

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech ten czas będzie dla każdego z nas okazją zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  • Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski w jedności z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski dnia 23 lutego (w ten czwartek) zwrócił się z prośbą, aby w niedzielę 26 lutego po Mszach Świętych przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz potrzebujących na Ukrainie. Będziemy mogli to uczynić przy wyjściu z kościoła.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730, Msze św. sprawowane są po nabożeństwie.
  W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800
 4. W czwartek 2 marca, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa od godz. 1730.
 5. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
 6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę po Mszach Świętych porannych, według ustalonego porządku.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej. W sobotę przypada także święto, św. Kazimierza, królewicza.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na marzec: Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.
 9. Najbliższa niedziela, II Niedziela Wielkiego Postu, będzie Niedzielą dla misji -Ad Gentes. Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich pracujących na misjach, także wsparcia materialnego (zbiórka do puszek).
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 2630zł 2gr. oraz 100€. Zebrana kwota została już przekazana do Caritas Legnickiej.
 11. Wypełniającym dokumenty podatkowe przypominamy o możliwości przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas
  w Zawidowie.    NUMER   KRS 0000221535
  Parafialny Zespół Caritas nieustannie wspiera najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Organizuje także swoimi kanałami pomoc dla dotkniętej wojną Ukrainy. W minionym tygodniu wyruszył kolejny transport ciepłej odzieży oraz żywności przeznaczonej do szybkiego przygotowania, dla potrzebujących w Chersoniu i okolicach. Bóg zapłać za tę cichą, nieustającą pracę dla potrzebujących. 
 12. ZAPOWIEDZI: w związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Zajdel Maciej, zam. Zawidów i Więckowska Angelika, zam. Zawidów. Zap. 3
 13. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 14. Rozpoczęły się prace przy montażu dodatkowego oświetlenia wokół kościoła parafialnego i monitoringu placu kościelnego. Prosimy o ostrożność w okolicach wykopów oraz o reakcję w razie zauważenia jakichś niepożądanych zdarzeń.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, obydwa czasopisma oprócz tematu Wielkiego Postu przypominają rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. Są parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 27 Luty 2023
8:00 † Janina Marek 1 rocz. śm. † Jan Marek † Janina † Leon – Rogaccy
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 27

Wtorek 28 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 28
18:00 † Genowefa Kowalewska – od sąsiadów z ul. Kolejowej

Środa 1 Marzec 2023
10:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 29
18:00 † Maria Korotusz 41 rocz. śm. † Anna † Kazimierz - Mertuszka

Czwartek 2 Marzec 2023
8:00 † Edward Kamiński – od brata Stanisława z Rzeszowa
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 30

Piątek 3 Marzec 2023
9:00 † Drabko Jan - 40 rocz. śm. † Janina Zielińska 4 rocz. śm.
18:00 † Michał Hałajski w rocznicę śmierci

Sobota 4 Marzec 2023
8:00 † Stanisława(k) † Bronisław – Konachowicz † Józef † Maria † Józef – Pawłowscy
18:00 † Katarzyna † Józef † Emilia † Antoni † Jan – Poźniak; † Stanisław † Katarzyna - Bendkowscy † Anna † Józef – Mikułko  † Maria Soroka

Niedziela 5 Marzec 2023
8:00 † Antoni Ostapiuk 13 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli Rodzice z rodziny Łamasz .
10:30 † Stefan † Stanisława(k) – Kaczałko
12:00 † Kazimiera Uryga † Jan Uryga
18:00 † Ostrowski Kazimierz – imieninowa †† Za zmarłych Rodziców, Teściów i Braci