Ogłoszenia parafialne – 29 styczeń 2023

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Trędowatych. Pan Jezus uzdrowił wielu chorych, w tym także i trędowatych. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych ludziach potrzebujących pomocy lekarzy, opiekunów, rodziny i naszej modlitwy.
 2. W poniedziałek , spotkanie dla klas VIII po Mszy św. wieczornej, należy zabrać indeksy.
 3. W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i chwałą ludu Izraela”. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławienia gromnic. Msze Święte w tym dniu w Zawidowie o godz. 800 i 1800 oraz w Miedzianej o godz. 1630. Kto nie ma, w gromnicę można zaopatrzyć się w zakrystii.
  • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
  • Podczas Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i Spowiedzi św. otrzymają swoje świece komunijne.
  • W tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa od godz. 1730.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
  • W piątek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Po Mszy Świętej wieczornej modlitwa i błogosławieństwo o zachowanie od chorób gardła.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
 6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na luty: Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
 8. Od środy 1 lutego, Msze św. wieczorne będą sprawowane już o godz. 1800.
 9. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 10. Zakończyły się Msze święte kolędowe. Bóg zapłać wszystkim przybyłym rodzinom za wspólną modlitwę i kolędowanie, za złożone ofiary. Bóg zapłać tym rodzinom, które zaprosiły księdza do pobłogosławienia domu. Niech Bóg udzieli wszystkim swoich łask i błogosławieństwa.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 30 Stycznia 2023
8:00 † Tadeusz Wiśniewski od uczestników pogrzebu
17:00 † Mieczysław Michalski †† Zmarli Rodzice i Bracia z rodziny Martynów

Wtorek 31 Stycznia 2023
8:00 † Bożena Damięcka zd.Rosińska  †† oraz za pozostałych zmarłych z rodziny i znajomych
17:00 † Ryszard

Środa 1 Lutego 2023
8:00 O dar zdrowia, udaną operację dla Czesława
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 1

Czwartek 2 Lutego 2023 OFIAROWANIE PAŃSKIE
8:00 † Janina † Walerian – Kowalewscy † Artur Szpejewski
16:30 Msza Święta w Miedzianej Rez Hołój
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 2

Piątek 3 Lutego 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 3
18:00 † Zofia Stachurska 1 rocz. śm. † Jan Stachurski

Sobota 4 Lutego 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 4
18:00 † Maria † Józef – Walkosz

Niedziela 5 Lutego 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 5
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez.Mazur
10:30 W intencji Anny w 27 i Jakuba w 17rocznicę urodzin – o Boże błogosławieństwo, światło Ducha św., zdrowie i potrzebne łaski - oraz w intencji Adama, Macieja i Jeremiego
12:00 † Mirosław Kasiński 2 rocz. śm. † Bogumił Kasiński,  † Helena † Michała - Woźniak
18:00 † Władysław Senetra 27 rocz. śm. † Kazimiera(k) Waszkiewicz † Kazimierz Senetra 10 rocz. śm. † Czesław Waszkiewicz † Danuta † Marian