Ogłoszenia parafialne – 29 styczeń 2023

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Trędowatych. Pan Jezus uzdrowił wielu chorych, w tym także i trędowatych. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych ludziach potrzebujących pomocy lekarzy, opiekunów, rodziny i naszej modlitwy.
  2. W poniedziałek , spotkanie dla klas VIII po Mszy św. wieczornej, należy zabrać indeksy.
  3. W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i chwałą ludu Izraela”. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławienia gromnic. Msze Święte w tym dniu w Zawidowie o godz. 800 i 1800 oraz w Miedzianej o godz. 1630. Kto nie ma, w gromnicę można zaopatrzyć się w zakrystii.
    • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
    • Podczas Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i Spowiedzi św. otrzymają swoje świece komunijne.
    • W tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa od godz. 1730.
    • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
    • W piątek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorób gardła. Po Mszy Świętej wieczornej modlitwa i błogosławieństwo o zachowanie od chorób gardła.
    • W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
  6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na luty: Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
  8. Od środy 1 lutego, Msze św. wieczorne będą sprawowane już o godz. 1800.
  9. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  10. Zakończyły się Msze święte kolędowe. Bóg zapłać wszystkim przybyłym rodzinom za wspólną modlitwę i kolędowanie, za złożone ofiary. Bóg zapłać tym rodzinom, które zaprosiły księdza do pobłogosławienia domu. Niech Bóg udzieli wszystkim swoich łask i błogosławieństwa.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 30 Stycznia 2023
8:00 † Tadeusz Wiśniewski od uczestników pogrzebu
17:00 † Mieczysław Michalski †† Zmarli Rodzice i Bracia z rodziny Martynów

Wtorek 31 Stycznia 2023