Ogłoszenia parafialne – 19 marzec 2023

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Lætare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zbliżamy się już w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa, mija połowa Wielkiego Postu.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W poniedziałek, 20 marca, przypada przeniesiona z dnia dzisiejszego, Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte w poniedziałek o godz. 900 i 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  • Spotkanie dla klas VI i VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 1830.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o 1830, spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 5. W piątek Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 900 i 1730. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Pamiętamy też o ofiarach wojny, których życie jest zagrożone. Msze Święte w sobotę o godz. 800 i 1800
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać w naszej diecezji jako dzień dziękczynienia za osobę św. Jana Pawła II. Biskup Legnicki wystosował w tej sprawie specjalny komunikat.
 7. Trwają spowiedzi w naszym dekanacie. W środę spowiedź w Parafii w Leśnej, w sobotę w Parafii w Platerówce.
 8. Zapowiedzi; w związek małżeński pragną wstąpić:
  • Rożek Błażej, zam. Zawidów i Wiśniewska Marta, zam. Zawidów. Zap. 2
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II Niedzieli miesiąca, na remont kościoła. Rada parafialna zebrała 450 zł ofiar indywidualnych, na tace 4030 zł, łącznie 4480 zł.
 10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, W tym roku dochód Caritas przeznacza na utrzymanie Zakładu Opieki Leczniczej, hospicjum w Jeleniej Górze. Są także inne świece wielkanocne. Jest prasa katolicka, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 20 Marzec 2023 Św. Józefa
9:00 † Za dusze w czyśćcu
18:00 † Anna  † Józef – Szerszeń

Wtorek 21 Marzec 2023
8:00 † Stanisław Knapik – od uczestników pogrzebu
18:00 † Konrad † Marianna – Franczuk † Helena Franczuk † Rozalia † Jan - Duma

Środa 22 Marzec 2023
8:00 † Jan Bojdo 26 rocz. śm.
1800 †† Zmarli z rodzin: †Jakubiszyn †Smolińskich † Nurkowskich

Czwartek 23 Marzec 2023
8:00 † Kazimierz Kicmal – imieninowo-urodzinowa †† Zmarli Rodzice: † Maria † Franciszek †† Zmarli Bracia: † Jan † Jakub † Bronisław †† Zmarła Siostra: † Hanna
18:00 † Lidia Moroz † Lidia Kęsicka † Stanisław Moroz † Waldemar Kęsicki †† Za Ich zmarłych Rodziców

Piątek 24 Marzec 2023
9:00 † Janina Ullmann – od uczestników pogrzebu
18:00 † Wincenty Kozłowski 45 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice z obu stron

Sobota 25 Marzec 2023  Zwiastowanie
8:00 † Lucyna Łojko – od dzieci, Wiesława, Małgorzaty i Zbigniew z rodzinami
18:00 † Jan † Stanisław – Jastrzębscy † Zofia † Kazimierz – Dyl † Helena † Eugeniusz – Kartuszewscy † Krystyna † Zbigniew - Kopeć

Sobota 25 Marzec 2023  Zwiastowanie
8:00 † Stanisław Kuczma 36 rocz. śm. † Maria Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez.
10:30 † Józef Płochocki 15 rocz. † Krystyna Płochocka   †† Zmarli z rodziny
12:00 † Roman † Emilia – Kozińscy
18:00 † Wanda Kieliś 5 rocz. śm. †Stanisław Kieliś †† Zmarli z rodzin Januszkiewicz, Kieliś i Sidwa