Ogłoszenia parafialne – 19 luty 2023

 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Zgodnie z apelem naszego Księdza Biskupa Ordynariusza z dnia 15 lutego, po Mszach św. w dzisiejszą niedzielę, będziemy zbierać ofiary do puszek jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  • Dziś także rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nadużywanie alkoholu powoduje wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej
   o trzeźwość w naszych rodzinach. Jak zawsze zachęcamy aby z darem modlitwy ofiarować osobiste wyrzeczenia, a postanowienia można zapisać w Parafialnej Księdze Trzeźwości, wyłożonej na Ołtarzu Serca Jezusowego.
 2. We wtorek, 21 lutego, zapraszamy na wieczorne czuwanie przed Wielkim Postem. Msza św. z homilią o godz. 1800, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniami wprowadzającymi w tematykę Wielkiego Postu.
 3. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze święte w Środę Popielcową godz. 1000, 1630 w Miedzianej i o godz. 1800.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa skromne oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, w którym powstrzymujemy się od hucznych zabaw.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730, Msze św. sprawowane są po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Wypełniającym dokumenty podatkowe przypominamy o możliwości przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie. NUMER   KRS 0000221535
 7. ZAPOWIEDZI: w związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Zajdel Maciej, zam. Zawidów i Więckowska Angelika, zam. Zawidów. Zap. 2
 8. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca, Rada Parafialna zebrała 4820 zł (1140 zł ofiar indywidualnych i 3680 zł złożonych na tace).
 10. Trwają ferie zimowe. Dzieci i młodzieży zachęcamy do udziału w niedzielnej Eucharystii podczas ferii i życzymy udanego odpoczynku.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 20 Luty 2023
8:00 † Edward Kamiński – od Krystyny Kilian z rodziną z Rzeszowa
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 20

Wtorek 21 Luty 2023
8:00 † Krzysztof Nadolny 1 rocz. śm.
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 21

Środa 22 Luty 2023   POPIELEC
10:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 22
16:30 Msza Święta w Miedzianej
18:00 † Marianna Kaczmarek 3 rocz. śm.

Czwartek 23 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 23
18:00 † Waldemar Kusiakiewicz z okazji urodzin – od żony, dzieci i wnuków †† Zmarli z rodziny Kusiakiewicz

Piątek 24 Luty 2023
9:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 24
18:00 † Marek Wojtuś 9 rocz. śm.

Sobota 25 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 25
18:00 † Ksenia † Piotr – Kasiuk † Stefania † Antoni - Ławnicki

Niedziela 26 Luty 2023
8:00 † Ks. Piotr Chorążyczewski † Elżbieta Orłowska (zm. zakrystianka)
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Jerzy Lenartowicz 2 rocz. śm.
10:30 † Mirosław Kasiński – imieninowa
12:00 W intencji ks. Bartosza w 38 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie, radość z pełnienia funkcji w szkole i parafii. Msza św. zamówiona przez Żywy Różaniec i Parafialny Zespół Caritas
18:00 †Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 26