Ogłoszenia parafialne – 5 marzec 2023

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Ad Gentes, która jest co roku Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Modlimy się aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Potrzeby misji możemy wesprzeć poprzez ofiary składane do puszek po każdej Mszy św.
  • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na marzec: Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700.
  • W dniu wczorajszym Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski przekazał wiadomość, że Stolica Apostolska ogłosiła decyzję Ojca św. Franciszka o mianowaniu nowego Biskupa Pomocniczego dla diecezji legnickiej. Został nim Ks. Piotr Wawrzynek, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy. Uroczystość święceń biskupich jest planowana na dzień 15 kwietnia. Ks. Biskupowi Nominatowi składamy gratulacje i życzymy Bożych łask i światła Ducha św. w pracy dla naszej diecezji.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 900 i 1730. Krocząc śladami Zbawiciela, wchodzimy w tajemnicę Jego męki i śmierci. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W poniedziałek, 6 marca, Spotkanie dla klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 1830.
 4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  • W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej o 1830, spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. W piątek, 10 marca, spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św. o 1830.
  • W piątek także o 1830 zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów.
 7. Za tydzień - 12 marca, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Dawid Stasiak, wikariusz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Leśnej. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Zachęcamy, aby nie zabrakło nikogo na naszym wielkopostnym skupieniu, zwłaszcza dzieci i młodzieży wraz z rodzicami. (Klas III i VIII przed sakramentami). W niedzielę o godz. 1030 – Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci. Ostatni dzień rekolekcji będzie połączony z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 8. Bóg Zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę - na pomoc dla Ukrainy. W naszej parafii zebraliśmy 2590zł 17gr. Zebrana kwota została już przekazana do Caritas Legnickiej.
 9. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 10. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, w cenie 8 i 16 zł. Jest prasa katolicka, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.
 11. W minionym miesiącu - odeszli do Pana: †Janina Marczuk, †Janina Ullmann, †Eugenia Ćwikła, †Karolina Janeczko, †Adam Kozłowski. Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Poniedziałek 6 Marzec 2023
8:00 † Edward Kamiński – od rodziny Ciasnochów z Rzeszowa
18:00 † Bogumił Kasiński 3 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny  

Wtorek 7 Marzec 2023
8:00 † Piotr Prusiński – od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław Wodyk 38 rocz. śm.

Środa 8 Marzec 2023
8:00 † Danuta Iwanowicz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Grzegorz Pilichiewicz † Antoni Pilichiewicz

Czwartek 9 Marzec 2023
8:00 † Piotr Prusiński – od brata Ryszarda z rodziną
18:00 † Ryszard Tkaczyk †† Zmarli Rodzice

Piątek 10 Marzec 2023
9:00 † Zuzanna † Jan – Delijewscy 2 rocz. śm. † Teresa † Ryszard - Ziembiccy
18:00 † Jan Ksiądz 6 rocz. śm.

Sobota 11 Marzec 2023
8:00 W intencji Karola Stecyk w 6 rocznicę urodzin – od rodziców
18:00 † Jan Kosarczyn 4 rocz. śm.

Niedziela 12 Marzec 2023
8:00 † Bronisław Czołowski 14 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Mazur
10:30 † Jadwiga † Ignacy - Samujło
12:00 † Rozalia † Józef – Rabczuk †† Zmarli z rodziny
18:00 † Łukasz Pałaczyński – urodzinowa † Karolina † Walenty – Zimny † Maria † Stanisław  - Stróżyńscy † Emilia Jamróg  † Genowefa Wójcik