Ogłoszenia parafialne – 12 luty 2023

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane Słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszego życia.
  • Modlimy się dziś szczególnie za ofiary i poszkodowanych przez kataklizm trzęsienia ziemi na terenie Turcji i Syrii. Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli,
   da nadzieję i duchowe umocnienie.
  • Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca – ofiary zbierane przez Radę Parafialną przeznaczamy na prace remontowe przy naszej świątyni.
 2. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian, patronów Europy, oraz wspomnienie św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona chorych na epilepsję i na choroby nerwowe. Jest opiekunem chorych psychicznie, czczony również jako patron zakochanych.
 3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 4. Zachęcamy do przekazania 1,5% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
 5. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Zajdel Maciej, zam. Zawidów i Więckowska Angelika, zam. Zawidów. Zap. 1
 6. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 7. Rozpoczynają się ferie zimowe. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 13 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 13
18:00 † Jerzy Kołodziejczyk  2 rocz. śm.

Wtorek 14 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 14
18:00 † Jan Seniuk 39 rocz. śm.

Środa 15 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 15
18:00 † Józefa(k) † Jan – Kuźmak † Eugeniusz Kuźmak  †† Zmarli z rodzin Kuźmak, Buszta, Pajfer, Babian

Czwartek 16 Luty 2023
8:00 † Stanisław Goławski 8 rocz. śm. † Rozalia † Wojciech † Grzegorz - Goławscy
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 16

Piątek 17 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 17
18:00 † Bolesław Hutniczak 37 rocz. śm. † Zofia Hutniczak  †† Zmarli z rodziny

Sobota 18 Luty 2023
8:00 † Elżbieta Ostrowska 8 rocz. śm.
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 18

Niedziela 19 Luty 2023
8:00 † Kazimierz Lubiński †† Zmarli Rodzice: † Józef † Irena, † Anna † Władysław – Pełechaty
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Anna † Bronisław  - Weresa
10:30 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 20
12:00 † Marek Wiśniewski 27 rocz. śm.
18:00 † Kazimiera(k) † Jan - Uryga † Antoni † Jolanta † Aniela – Przekop † Andrzej Ziółkowski † Józef Marek † Halina Żygadło † Jan Kamiński