Ogłoszenia parafialne – 5 luty 2023

1. Dziś piąta niedziela w ciągu roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa umacniając nas na drodze naszych codziennych zmagań.
    • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc luty: Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.
  2. W poniedziałek , 6 lutego spotkanie dla klas VI i VII po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek, 9 lutego po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Bartosz zaprasza na spotkanie z Panią Przewodnik dla pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch, w piątek 10 lutego o godz. 1830.
  5. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 1800. Przypominamy, że udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Prosimy o udzielenie pomocy chorym, niepełnosprawnym, seniorom, którzy pragnęliby przyjąć Sakrament Namaszczenia, w dotarciu do świątyni.
  6. W przyszłą niedzielę - II niedzielę miesiąca - zbiórka na remont świątyni.
  7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.
  9. W minionym miesiącu - styczniu odeszli do Pana: †Piotr Prusiński, †Danuta Iwanowicz, †Rudolf Najdek, †Janina Marczuk, †Stanisław Knapik. Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił ich od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Poniedziałek 6 Luty 2023
8:00 † Edward Kamiński – od rodziny Kozdroń z Rzeszowa
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 6

Wtorek 7 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 7
18:00 † Krystyna Zub 2 rocz. śm. – od męża i córek

Środa 8 Luty 2023
8:00 W intencji Nikodema Konahowicz w 1 rocznicę urodzin
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 8

Czwartek 9 Luty 2023
8:00 Za dusze w czyśćcu
18:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 9

Piątek 10 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 10
18:00 † Nikola Kapszewicz 1 rocz. śm.

Sobota 11 Luty 2023
8:00 † Anna Kajlewicz – Msza św. gregoriańska 11
18:00 † Wincenty Macutkiewicz o szczęście wieczne

Niedziela 12 Luty 2023
8:00 † Krystyna Ostrowska 8 rocz. śm. † Antoni Ostrowski  †† Zmarli Rodzice, Rodzeństwo † Robert Ostrowski
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez.Przybylska
10:30 Dziękczynna w 20 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa Anny i Damiana z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata.
12:00 † Anna Kajlewicz –Msza św. gregoriańska 12
18:00 † Czesław Wierzbicki 3 rocz. śm. i o dar nieba dla † Marii Wierzbickiej