Ogłoszenia parafialne – 22 styczeń 2023

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, ustanowiona przez papieża Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, abyśmy odkrywali tajemnicę obecności Boga pośród nas przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas umacniania wiary przez lekturę natchnionych tekstów.
    Zostały przygotowane do zabrania cytaty biblijne – wybrane z tekstu Pisma Świętego, których lektura niech pogłębia nasze umiłowanie Słowa Bożego. Niech będą myślą do rozważenia przez nas w rozpoczętym tygodniu.
  2. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. Wczwartek, 26 stycznia będziemy obchodzili Dzień Islamu w Kościele katolickim pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allacha.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
    • wtorek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
    • czwartek, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
    • sobota, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.
  5. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  6. Ostatni już tydzień Mszy świętych kolędowych, sprawowanych w intencji rodzin, zamieszkujących naszą parafię. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy parafian:
    • W poniedziałek 23 stycznia, mieszkających przy ul. Budowlanych.
    • We wtorek 24 stycznia, mieszkańców – Skrzydlic i Wrociszowa Górnego.
    • W czwartek 26 stycznia Msza św. w Miedzianej o godz. 1800, w intencji Mieszkańców – Miedzianej, Łowina i Wielichowa.
    • W piątek 27 stycznia, mieszkających przy ul. Szybów, Osiedle.
      Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
      Jednocześnie w ten sam dzień od godz. 1530, według ogłoszonego porządku, odwiedzane są rodziny które pragną zaprosić kapłana do swojego domu.
      Karty zaproszenia
      , są jeszcze wyłożone obok czasopism, można je złożyć na tacę lub w zakrystii.
  7. W środę nie będzie odwiedzin kolędowych. Ks. Bartosz udaje się do Wrocławia po odbiór nagrody za zajęcie 2 miejsca w plebiscycie edukacyjnym na Nauczyciela Roku na etapie wojewódzkim, w kategorii klas IV-VIII. Ks. Bartoszowi składamy gratulacje.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ”Mały Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 23 Stycznia 2023
8:00 W intencji Adama o szczęśliwa operację i opiekę Matki Bożej
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Budowlanych

Wtorek 24 Stycznia 2023
8:00 † Edward Kamiński od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Skrzydlic i Wrociszowa Górnego

Środa 25 Stycznia 2023

Czwartek 26 Stycznia 2023
17:00 † Stanisław † Grzegorz † Władysława † Tomasz – Roczon † Józef † Rozalia - Rabczuk
18:00 Msza Święta w Miedzianej Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców:  Miedzianej, Łowina i Wielichowa

Piątek 27 Stycznia 2023
8:00 † Teresa Czernoucho – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szybów, Osiedle.

Sobota 28 Stycznia 2023
8:00 † Stanisława(k) Ksiądz 1 rocz. śm. † Jan

Niedziela 29 Stycznia 2023
8:00 † Teresa Sablińska 12 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Franczyk
10:30 † Stanisława(k) Halejcio 12 rocz. śm.
12:00 W intencji Kuby Janeczko w 10 rocznicę urodzin
18:00 Dziękczynno-błagalna o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Lidii w 70 rocznicę urodzin, o wiarę dla całej rodziny.