Ogłoszenia parafialne – 8 styczeń 2023

1. Dziś z całym Kościołem przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejsze święto kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji
    i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
    • Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
    • Po Mszy Świętej wieczornej w dniu dzisiejszym spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Caritas.
  2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu w piątek i w sobotę po Mszach Świętych porannych. Prosimy o powiadomienie chorych.
  3. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które odwiedzamy w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy parafian:
    • W poniedziałek 9 stycznia - mieszkających przy ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej, Cichej.
    • We wtorek 10 stycznia – mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki, Ostróżna.
    • W środę 11 stycznia – mieszkających przy ul. Skłodowskiej.
    • W czwartek 12 stycznia – mieszkających przy ul. Nadleśnej, Lubańskiej, Szkolnej, Tęczowej, Niecałej.
    • W piątek 13 stycznia – mieszkających przy ul. Jana Pawła II, Pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej.
    • W sobotę 14 stycznia – mieszkających przy ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.
      • Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700.
        Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
      • Jednocześnie w ten sam dzień od godz. 1530,(w sobotę od 1100), według ogłoszonego porządku, odwiedzane są rodziny które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu. Karty zaproszenia, są jeszcze wyłożone obok czasopism, można je złożyć na tacę lub w zakrystii.
  4. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok i różance, oraz kartka z ogłoszeniami.
  6. Burmistrz Miasta Zawidowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie i Ośrodek Kultury w Zawidowie zapraszają Mieszkańców Zawidowa, zwłaszcza osoby samotne, niepełnosprawne, rencistów i emerytów na spotkanie noworoczne, które odbędzie się dnia 15 stycznia 2023 roku o godz. 1600 w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Wstęp wolny.

Poniedziałek 9 Stycznia 2023
8:00 † Zofia Bycka-Laskowska od sąsiadów z ul. Norwida
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej, Cichej.

Wtorek 10 Stycznia 2023
8:00 † Wanda Szanciło – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki i Ostróżna

Środa 11 Stycznia 2023
8:00 † Zbigniew Wójcik 1 miesiąc po śmierci - od kuzynki Lucyny z rodziną
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Skłodowskiej

Czwartek 12 Stycznia 2023
8:00 Za dusze w czyśćcu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Nadleśnej, Lubańskiej, Szkolnej, Tęczowej, Niecałej

Piątek 13 Stycznia 2023
8:00 † Franciszek † Janina † Stanisław – Zimni †† Zmarli z rodzin: Kwiatkowskich, Strużyńskich, Słodkowskich, Ratajczyk, † Łukasz Pałaczyński
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Jana Pawła II, pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej

Sobota 14 Stycznia 2023
8:00 † Jan Sikorski z okazji urodzin †† Zmarli z rodzin Sikorskich i Jarosz
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.

Niedziela 15 Stycznia 2023
8:00 † Kazimierz Nowaczyński 8 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Stanisław †† Zmarli z rodzin Krupa i Pawlak
10:30 † Stanisław Kieliś 5 rocz. śm.† Wanda Kieliś  †† Zmarli z rodzin Kieliś i Sidwa
12:00 W intencji Danuty w 60 rocznicę urodzin – o zdrowie i Boże błogosławieństwo
18:00 † Kazimiera(k) Rynkiewicz  4 rocz. śm.