Ogłoszenia parafialne – 15 styczeń 2023

1. Dziś druga niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, który rządzi niebem i ziemią,  aby wysłuchał łaskawie próśb swojego ludu i obdarzył nasze czasy swoim pokojem. (kolekta mszalna).
  2. 17 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Judaizmu w Kościele katolickimpod hasłem: „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” (Wj 13,14).
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: ”Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Modlimy się o przezwyciężenie wszelkich podziałów i doprowadzenie do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Dziękujemy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe. Rada Parafialna zebrała łącznie 6020 zł (w tym na tace 4620 zł i ofiary indywidualne 1400 zł).
  6. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
  7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  8. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które odwiedzamy w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy parafian:
    • W poniedziałek 16 stycznia - mieszkających przy ul. Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej.
    • We wtorek 17 stycznia – mieszkańców: Starego Zawidowa.
    • W środę 18 stycznia – mieszkających przy ul. Broniewskiego.
    • W czwartek 19 stycznia – mieszkających przy ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej, Partyzantów, Parkowej.
    • W piątek 20 stycznia – mieszkających przy ul. Wierzbowej, Warszawskiej, Słonecznej, Spokojnej.
    • W sobotę 21 stycznia – mieszkających przy ul. Starozawidowskiej, Strzeleckiej, Pułaskiego, Ogrodowej, Wilczej.
      Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
      Jednocześnie w ten sam dzień od godz. 1530, (w sobotę od 1100), według ogłoszonego porządku, odwiedzane są rodziny które pragną zaprosić kapłana do swojego domu.
      Karty zaproszenia, są jeszcze wyłożone obok czasopism, można je złożyć na tacę lubw zakrystii.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, są jeszcze parafialne kalendarze na nowy rok oraz kartka z ogłoszeniami.
  10. Burmistrz Miasta Zawidowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie i Ośrodek Kultury w Zawidowie zapraszają Mieszkańców Zawidowa, zwłaszcza osoby samotne, niepełnosprawne, rencistów i emerytów na spotkanie noworoczne, które odbędzie się dzisiaj o godz. 1600 w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Wstęp wolny.

Poniedziałek 16 Stycznia 2023
8:00 † Teresa Szatkowska od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej.

Wtorek 17 Stycznia 2023
8:00 O zdrowie duszy i ciała dla Leona
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców: Starego Zawidowa

Środa 18 Stycznia 2023
8:00 † Teresa Szatkowska od sąsiadów
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Broniewskiego

Czwartek 19 Stycznia 2023
8:00 † Albert Dubicki 35 rocz. śm. † Jadwiga † Hanna † Zofia † Maria † Dominik † Bolesław – Dubiccy
† Paulina † Antoni - Dubiccy
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej Partyzantów, Parkowej.

Piątek 20 Stycznia 2023
8:00 † Stanisława(k) Wasilewska – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Wierzbowej, Warszawskiej, Słonecznej, Spokojnej

Sobota 21 Stycznia 2023
8:00 † Michalina † Jan † Mieczysław † Katarzyna – Dunicz  †† Zmarli z rodzin Dunicz i Mudrak
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Starozawidowskiej, Strzeleckiej, Pułaskiego, Ogrodowej, Wilczej.

Niedziela 22 Stycznia 2023
8:00 † Aleksander Matyjasik 38 rocz. śm. † Karolina Matyjasik
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Waleria † Stanisław – Biegajło, † Katarzyna † Teodor – Weresa, † Marianna † Mikołaj – Ostapiuk, † Aleksandra(k) † Filip - Smarzewscy.
10:30 † Paraskiewia Wierzbicka 35 rocz. śm. † Tomasz
12:00 † Aleksandra(k) Węgrzyn 1 rocz. śm. † Michał Węgrzyn 12 rocz. śm.
18:00 † Wojciech Izydorczyk