Ogłoszenia parafialne – 25 grudzień 2022

1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, oddajemy cześć tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Bóg udziela obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach życia.
  2. Msze Święte dzisiaj o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
  3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.
  4. W poniedziałek 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wspomnienie św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Taca jest przeznaczona na KUL i utrzymanie kleryków Seminarium legnickiego.
  5. We wtorek 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
  6. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  7. W piątek, 30 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin. Na Mszy Świętej o godz. 1700 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżeństw.
  8. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku o godz. 1600. Za śpiew dziękczynnego hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny.
  9. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę.
  10. Przyszła niedziela, to także pierwsza niedziela miesiąca. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na styczeń: „Aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
  11. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy dekoracjach świątecznych. Dziękujemy Panom oraz młodzieży za zbudowanie szopki, rodzinom za przystrojenie choinek w kościele.
  12. Od 3 stycznia rozpocznie się czas odwiedzin kolędowych. Wzorem ubiegłego roku, rodziny, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę, prosimy o zabranie i wypełnienie karty zaproszenia, które są wyłożone obok czasopism, i złożenie ich na tacę lub zakrystii. Wszystkie zaś rodziny, według ogłaszanego porządku będziemy zapraszać w poszczególne dni na wspólnotowe Msze św. kolędowe z homilią i błogosławieństwem.
  13. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła w ubiegłą niedzielę. Rada Parafialna zebrała 820 zł ofiar indywidualnych, 4680 zł na tace. Razem 5500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  14. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  15. Prasa katolicka, są świąteczne numery: podwójny „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł, i „Niedziela” 10 zł., są dostępne na stoliku. Jest kalendarz i kartka z ogłoszeniami.
  16. Został przygotowany także nasz parafialny różaniec z wizerunkiem kościoła na etui oraz naszego Patrona, św. Józefa na łączniku różańca. Wyruszając na świąteczne odwiedziny możemy zabrać go jako prezent dla członków rodziny. Wspieramy także w ten sposób remont naszego kościoła. Koszt produkcji jednego to 10 zł. Ofiarę  za różaniec można składać do puszek na filarach kościoła.

Poniedziałek 26 Grudnia 2022
8:00 † Maria † Tomasz – Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Szczepan Panasik †† Zmarli z rodziny Panasik
10:30 † Szczepan Panasik – imieninowa
12:00 † Michał Woźniak 28 rocz. śm. † Helena Woźniak † Mirosław Kasiński
18:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodzin Rostkowskich, Sperczyńskich, Ariagada

Wtorek 27 Grudnia 2022
8:00 W intencji Marii Winnickiej w 95 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Mamy, Babci i Prababci
17:00 † Franciszka(k) Górnicka †† Zmarli z rodzin: Górnickich, Darowskich i Berger

Środa 28 Grudnia 2022
8:00 † Edmund Głogowski – od uczestników pogrzebu
17:00 W intencji Katarzyny i Arkadiusza w 20 rocz. sakramentu małżeństwa

Czwartek 29 Grudnia 2022
8:00 † Adam Dajos o zbawienie duszy
15:00 Msza św. chrzcielna
17:00 † Władysława(k) † Piotr z rodziny Hałajskich

Piątek 30 grudnia 2022
8:00 † Zygmunt Fic 4 rocz. śm.
17:00 † Krzysztof Szewczyk 33 rocz. śm.

Sobota 31 Grudnia 2022
8:00 Dziękczynna za miniony rok z prośbą o Boże błogosławieństwo w nadchodzącym dla całej rodziny
16:00 Pro populo - za wszystkich parafian

Niedziela 1 Stycznia 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na Nowy Rok dla całej rodziny Kosarczyn
10:30 O zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla ks. Daniela Prentkiego
12:00 W intencji Genowefy Stacewicz w 90 rocznicę urodzin.
18:00 † Stanisława(k) Seniuk 13 rocz. śm.