Ogłoszenia parafialne – 1 styczeń 2023

1. Przeżywamy dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziękując Panu Bogu za rozpoczęty Nowy Rok 2023, przez wstawiennictwo Bogurodzicy modlimy się o pokój na świecie
    i wypraszamy dar Bożego błogosławieństwa.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc styczeń: „Aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel jest posłany do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
    • Ministranci po Mszach Świętych będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy imiona Trzech Króli oraz aktualny rok 2023. Jest to Dzień pomocy Misjom, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
    • O godz. 1500, 6 stycznia, zapraszamy na spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Żywego Różańca, Wspólnoty Krwi Chrystusa i Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszej Eucharystii.
  4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w przyszłym tygodniu 13 i 14 stycznia po Mszach Świętych porannych. Prosimy o powiadomienie chorych.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Za tydzień jest to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele.
    • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Caritas.
  6. Rozpoczynamy w tym tygodniu sprawowanie Mszy świętych kolędowych, z homilią i błogosławieństwem dla rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy.
    Do wspólnej modlitwy w tygodniu zapraszamy:
    • w poniedziałek 2 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1 -17.
    • we wtorek 3 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33.
    • w środę 4 stycznia - mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.
    • w czwartek 5 stycznia - mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzeleckiej nr 2-34.
    • w piątek Objawienie Pańskie, Trzech króli.
    • w sobotę 7 stycznia - mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74.
      Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Można nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
      Wzorem też ubiegłego roku, rodziny, które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu, prosimy o zabranie i wypełnienie karty zaproszenia, które są wyłożone obok czasopism,
      i złożenie ich na tacę lub w zakrystii.
  7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  8. Świąteczne numery prasy katolickiej zostały zabrane, na stoliku są dostępne kalendarze na nowy rok i kartka z ogłoszeniami.
  9. Jest jeszcze końcówka naszych parafialnych różańców z wizerunkiem kościoła na etui oraz naszego Patrona, św. Józefa na łączniku różańca. Wspieramy w ten sposób remont naszego kościoła. Koszt produkcji jednego to 10 zł. Ofiarę za różaniec można składać do puszek na filarach kościoła.

Poniedziałek 2 Stycznia 2023
8:00 † Kamiński Edward od sąsiadów
18:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1-17

Wtorek 3 Stycznia 2023
8:00 † Jadwiga Dąbrowska † Jan † Weronika † Mieczysław † Roman
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33

Środa 4 Stycznia 2023
8:00 O zdrowie i opiekę Matki Bożej z okazji urodzin dla Mamy Jadwigi Sperczyńskiej
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.

Czwartek 5 Stycznia 2023
8:00 O zdrowie dla Elżbiety Majewskiej i Małgorzaty Hein od siostry Krystyny z rodziną
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzelecka nr 2-34

Piątek 6 Stycznia 2023 TRZECH KRÓLI
8:00 † Florentyna † Franciszek † Józef – Prus
10:30 † Genowefa † Józef † Jan – Kosarczyn
12:00 W intencji rodziny o dar Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się rok 2023
18:00 † Jadwiga † Ignacy - Samujło

Sobota 7 Stycznia 2023
8:00 O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii Kozłowskiej w 84 rocznicę urodzin
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74

Niedziela 8 Stycznia 2023
8:00 † Józefa(k) † Andrzej – Turczanik
10:30 † Marian Mielnik
12:00 † Jan † Józef † Małgorzata – Bilmon † Krystian Łuczko – o łaskę nieba
18:00 † Walenty Białostocki 10 rocz. śm.