Ogłoszenia parafialne – 18 grudzień 2022

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Wykorzystajmy ten ostatni tydzień adwentowego czuwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego, aby Pan Jezus mógł się spotkać
  z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  • W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar przeznaczonych na cele remontowe przy naszym kościele, przeniesiona z poprzedniej niedzieli. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy na Roraty o godz. 1700. Na zakończenie - w czwartek, dzieci
  i młodzież prosimy o przyniesienie zapełnionych plansz z obrazkami. Są przewidziane nagrody.
 3. W sobotę Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej porannej. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, zadbajmy o to aby Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
  Msze Święte Pasterskie: w Miedzianej o godz. 2200, w Zawidowie o godz. 2400.
  Ofiary zbierane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 4. W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
 5. W poniedziałek 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wsp. św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte w porządku niedzielnym. Taca jest przeznaczona na KUL i Seminarium legnickie.
 6. Kończymy powoli czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w Mszach Świętych Roratnych oraz piękne serca pełne dobrych uczynków i za lampiony. Dziękujemy ministrantom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę.
  • Serdecznie zapraszamy mężczyzn i ministrantów w czwartek po Roratach do budowania szopki w kościele, rodziny do dekoracji choinek.
 7. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają jeszcze ostatnie sztuki świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są także do nabycia kalendarze parafialne.
 8. Opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Składaną ofiarę, przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  • Ministranci rozprowadzają jeszcze sianko na stoły wigilijne i ciasto – to zbiórka na wspólny wyjazd ministrantów podczas ferii.
  • Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 9. Od stycznia 2022 do października 2022 nasza parafia uczestniczyła w dystrybucji artykułów spożywczych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2021. Dystrybucją zajmował się Parafialny Zespół Caritas. Pomoc otrzymało 182 osoby. Wydano 10 rodzajów artykułów spożywczych. W sumie wydano 3 506,67 kg żywności o łącznej wartości 18 945,93 zł.  W programie uczestniczyły także rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy. Bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie Panu Andrzejowi Mazurowskiemu. Dziękujemy Panu Markowi Hutniczakowi i wolontariuszom którzy pomagali w rozładowaniu transportów. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Ośrodków Pomocy Społecznej (MOPS Zawidów i GOPS Sulików) za dotychczasową współpracę.
 10. Nasza parafia po raz kolejny przystępuje do udziału w nowej edycji Programu Pomocy Żywnościowej. Podprogram 2021 Plus. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do MOPS-u w Zawidowie i GOPS-u w Sulikowie od godz. 9.00 do godz. 11.00, z aktualnymi dokumentami o dochodach. Kryterium dochodowe do tego programu wynosi 1707,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz  1320 zł dla osoby w rodzinie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, ”Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 19 Grudnia 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od Piotra Krasko z rodziną z Rakszawy
17:00 † Janina Dokurno – od uczestników pogrzebu

Wtorek 20 Grudnia 2022
8:00 † Stanisław Moskal – od uczestników pogrzebu
17:00 † Lidia Moroz † Stanisław Moroz w rocznicę śmierci  †† Zmarli Rodzice

Środa 21 Grudnia 2022
8:00 W intencji dzieci: Anny, Bartłomieja,Jakuba o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na cały 2023 rok.
17:00 † Anna Perc 24 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny: † Stanisław † Władysław

Czwartek 22 Grudnia 2022
8:00 Za dusze w czyśćcu
17:00 † Eugeniusz Różański 28 rocz. śm.

Piątek 23 grudnia 2022
8:00 † Tadeusz Legeżyński 14 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i zmarli z rodziny
17:00 † Ludwik † Jadwiga - Szatkowscy

Sobota 24 Grudnia 2022
22:00 Msza Święta w Miedzianej
24:00 † Jadwiga † Antoni – Ostapiuk
24:00 † Elżbieta Wesołowska 10 rocz. śm.  

Niedziela 25 Grudnia 2022
8:00 † Janina Kardynał 31 rocz. śm. † Lesław † Józef † Irena † Barbara –Kardynał   †† Zmarli z rodziny
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Bronisława(k) † Józef - Podgórscy
10:30 † Ks. Prałat Stanisław Gawlik
12:00 † Krystyna † Józef – Płochoccy †† Zmarli z rodziny

Poniedziałek 26 Grudnia 2022
8:00 † Maria † Tomasz – Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Szczepan Panasik †† Zmarli z rodziny Panasik
10:30 † Szczepan Panasik – imieninowa
12:00 † Michał Woźniak 28 rocz. śm. † Helena Woźniak † Mirosław Kasiński
18:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodzin Rostkowskich, Sperczyńskich, Ariagada