Ogłoszenia parafialne – 11 grudzień 2022

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete ogłaszająca radość z rychło nadchodzących już Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Piotr Kruczyk wikariusz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, notariusz LKB i diecezjalny duszpasterz „wiernych tradycji łacińskiej diecezji legnickiej”.
    • Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas Mszy Świętych.
      Zakończenie rekolekcji na Mszy św. o godz. 1200.
    • Ofiary zbierane na tace, to nasze podziękowanie dla Księdza Rekolekcjonisty za trud głoszenia Rekolekcji.
  3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami.
  4. W poniedziałek, 12 grudnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla klas VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania.
  5. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego trudnego czasu naszej historii, modląc się o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
    • We wtorek wyjątkowo, po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W czwartek po wieczornej Mszy św. roratniej, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentu chrztu św. przed I Komunią wraz z rodzicami, w kościele.
  7. W piątek, 16 grudnia, spotkanie Służby Liturgicznej i chętnych do służenia przy ołtarzu.
  8. Pobłogosławione opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
    • Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, także nasze parafialne świece i kalendarze.
    • Ministranci rozprowadzają jeszcze sianko na stoły wigilijne. W przyszłą niedzielę będzie także ciasto – to zbiórka na wspólny wyjazd ministrantów podczas ferii. Już teraz wszystkim dziękują za złożone ofiary.
  9. Trwają spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie, w tym tygodniu w środę w Kościelniku i w sobotę w Grabiszycach i Platerówce.
  10. Zbiórka przeznaczona na cele remontowe przy naszym kościele będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone w II Niedzielę Adwentu, Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii ofiarowano 1373 zł 36 gr., 11€, 100kč.
  12. Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 12 Grudnia 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od Renaty i Piotra Krzyżak z rodziną
17:00 Za dusze w czyśćcu, które czciły Michała Archanioła

Wtorek 13 Grudnia 2022
8:00 † Antoni Mroczkowski w dniu pogrzebu
17:00 † Helena Chabiniak 1 rocz. śm.

Środa 14 Grudnia 2022
8:00 † Genowefa Kowalewska - od uczestników pogrzebu
17:00 † Waldemar Senetra - od sąsiadów z ulicy Moniuszki

Czwartek 15 Grudnia 2022
8:00 W intencji Pauliny z racji urodzin – o opiekę Matki Bożej
17:00 † Józef Kajlewicz 27 rocz. śm. † Konstanty Kajlewicz

Piątek 16 grudnia 2022
8:00 † Andrzej Szywała – od rodziny
17:00 † Jadwiga Szafrańska – od Róż Różańcowych

Sobota 17 Grudnia 2022
800 † Bernarda(k) † Ryszard † Maria † Julian - Iwaniccy, † Joanna † Aleksander – Kleszczyńscy, † Patrycja † Edward - Rozmysłowicz
17:00 † Marianna Gałka w rocznicę śmierci

Niedziela 18 Grudnia 2022
8:00 † Kazimierz Czerwiński 12 rocz. śm. † Helena Czerwińska 5 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Mirosław Szczywiński – od uczestników pogrzebu
10:30 † Zofia † Ignacy – Fiedukowicz † Wiesława(k) † Jan  - Mickiewicz