Ogłoszenia parafialne – 4 grudzień 2022

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Dzisiaj już po raz 23 obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Za naszą wschodnią granicą służy już 198 kapłanów diecezjalnych i 387 zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  • O godz. 1030 uroczysta Msza Święta w intencji Górników i ich rodzin z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
  • Dzisiaj także przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 1030, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień to modlitwa: Za organizacje wolontariatu. Módlmy się aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
 2. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie w tym dniu życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 3. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św. w czwartek o godzinie 900 i o 1700. O godz. 1200 Żywy Różaniec zaprasza na wspólną modlitwę różańcową. Na Mszę świętą o godz. 1700 zapraszamy szczególnie dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone dla nich książeczki komunijne.
 4. W piątek 9 grudnia, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Piotr Kruczyk wikariusz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, notariusz LKB i diecezjalny duszpasterz „wiernych tradycji łacińskiej diecezji legnickiej”.
  w piątek: Msza Święta z nauką o godz. 1000, (1630 w Miedzianej) i 1800.
  w sobotę: Dzień Spowiedzi św. od godz. 900 i 1700 w Zawidowie, w Miedzianej od godz. 1600.
  Msza Święta z nauką o godz. 1000, (1630 w Miedzianej) i 1800.
  w niedzielę: nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. (bez Mszy św. wieczornej)
  Ofiary zbierane w niedzielę na tace to nasze podziękowanie dla ks. Rekolekcjonisty za trud głoszenia Rekolekcji.
 5. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek
  z dobrymi uczynkami. W trakcie rekolekcji dzieci uczestniczą w naukach wraz z rodzicami.
 6. Pobłogosławione opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są małe świece po 13 zł i duże po - 25 zł), a także nasze parafialne świece i kalendarze. Ministranci rozprowadzają także sianko wigilijne.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 5 Grudnia 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od Haliny Śliż z rodziną z Rakszawy
17:00 † Seweryn Kieresiński 3 rocz. śm. †† Zmarli Jego Rodzice i Brat

Wtorek 6 Grudnia 2022
8:00 † Krystian Michalski pół roku po śmierci
17:00 † Rafał Osiniak † Aniela Klimas † Albin Klimas

Środa 7 Grudnia 2022
8:00    
17:00 † Krzysztof Śmigiel 5 rocz. śm.

Czwartek 8 Grudnia 2022
9:00 W intencji Julii Prus w 4 rocznicę urodzin
17:00 † Grażyna Bukowska

Piątek 9 grudnia 2022
10:00    
18:00 Za dusze w czyśćcu

Sobota 10 Grudnia 2022
10:00 † Ryszard Tkaczyk – od uczestników pogrzebu
18:00 † Waldemar Senetra - od sąsiadów z ulicy Moniuszki

Niedziela 11 Grudnia 2022
8:00 † Władysław Juszkiewicz †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo † Janina † Franciszek † Zbigniew -Witkowscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Pawlak
10:30 † Maria † Władysław - Hałajscy  
12:00 † Jerzy Kasperek – urodzinowa
18:00 † Aniela Buszta †† Zmarli z rodzin Buszta, Szpilka, Kuźmak