Ogłoszenia parafialne – 27 listopad 2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, w którym Kościół wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów oraz przygotowuje do obchodów kolejnej pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię.
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. Opłatki będą dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
 3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane dla wszystkich obrazki i plansza adwentowa.
 4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim życiem. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać w tym roku od 9 do 11 grudnia. Dzień spowiedzi adwentowej to 10 grudnia - sobota przed III Niedziela Adwentu. Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą św.
 5. W tygodniu wspominamy: w środę św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego; w przyszłą niedzielę – św. Barbarę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 1630.
 7. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600.

                        Kancelaria Parafialna w piątek czynna od godz. 1500 do 1600.

 1. W sobotę jako pierwszą sobotę miesiąca, modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
 2. Odwiedziny chorych w piątek po Mszy św. porannej. Ks. Bartosz z racji wyjazdu na Jarmark odwiedzi swoich chorych w sobotę 10 grudnia.
 3. W przyszłą niedzielę 4 grudnia przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
  • Po Mszy świętej o godz. 1030 w przyszłą niedzielę, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień to modlitwa: Za organizacje wolontariatu. Módlmy się aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
 4. Od poniedziałku w okresie zimowym Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 1700. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są małe świece po 13 zł i duże po - 25 zł). W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali sianko wigilijne.

Poniedziałek 28 Listopada 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od Swatów z Rakszawy
17:00 † Paweł Bartoszewicz – od rodziny Krzeszowskich

Wtorek 29 Listopada 2022
8:00 † Eugeniusz Kuźmak – od uczestników pogrzebu
17:00 † Celina Baran – od Lucyny i Józefa Seniuk

Środa 30 Listopada 2022
800 †† Za zmarłych z rodzin Dajos i Stelińskich † Regina † Adam † Leopold † Stanisław † Kamil † Jan
17:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek 1 Grudnia 2022
8:00    
17:00 † Daria Borowska 12rocz. śm.

Piątek 2 grudnia 2022
8:00    
17:00 †† Zmarli Rodzice: † Kazimierz † Janina † Tadeusz

Sobota 3 Grudnia 2022
8:00 † Józef Kupis 6 miesiąc po śmierci
17:00 † Konrad Pach 1 rocz. śm. † Tadeusz Pach 15 rocz. śm.

Niedziela 4 Grudnia 2022
8:00 † Agnieszka Szczurek 13 rocz. śm. † Janina Łaska 1 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Szczurek i Łaskich
9:15 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli z rodziny Maczyńskich
10:30 W intencji Górników
10:30 W intencji Elżbiety Rogackiej w 70 rocznicę urodzin i Zbigniew Rogackiego w 80 rocznicę urodzin.
12:00 † Stefan Rynkiewicz 17 rocz. śm.
18:00 † Józefa Skrodzka 8 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice: † Helena † Stefan, †† Zmarli Bracia: † Władysław † Czesław † Stanisław.