Ogłoszenia parafialne – 20 listopad 2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
    • W poniedziałek, spotkanie dla klas VI przed bierzmowaniem, o godz. 1830.
  3. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  4. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  5. Kolejne spotkanie przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentu chrztu św. przed Pierwszą Komunią św. wraz z rodzicami, w czwartek o godz. 1630 na plebanii.
    • W czwartek, spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1830.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
  7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
    • To radosne przygotowanie rozpoczniemy już w sobotni wieczór. Wieczorna Msza św. będzie już sprawowana jako Adwentowa a następnie po Mszy św. rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w misterium Adwentu oraz ofiarowana za dzieci nienarodzone.
  8. W związku z wyjazdem 3 grudnia na Jarmark Adwentowy do Drezna, Ks. Bartosz prosi o uzupełnienie danych i wpłaty do 21 listopada.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Jest do zabrania: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, jest i karta z ogłoszeniami.

Poniedziałek 21 Listopada 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Władysław Krupko 2 rocz. śm.

Wtorek 22 Listopada 2022
8:00 † Waldemar Kęsicki 4 rocz. śm.
18:00 † Helena † Marianna † Konrad †† Zmarli z rodzin: † Duma, † Siring, † Kozików

Środa 23 Listopada 2022
9:00 † Dietrich Nadolny 33 rocz. śm.
18:00 † Julian Malec 9 rocz. śm.

Czwartek 24 Listopada 2022
8:00 † Stanisław Moskal od sąsiadów
18:00 Rez. Bartoszewicz

Piątek 25 Listopada 2022
8:00 † Andrzej Woźniak – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Kolejarzy

Sobota 26 Listopada 2022
8:00 † Tadeusz Januszkiewicz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Jan Jastrzębski † Zofia Dyl   †† Zmarli
z rodzin Ostrowskich † Jastrzębskich

Niedziela 27 Listopada 2022
8:00 † Józef † Katarzyna - Delost † Adolfina † Jadwiga † Stanisław - Kulewicz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Jan Ostapiuk 39 rocz. śm. † Barbara Ostapiuk 1 rocz. śm.
10:30 † Krzysztof Rak 4 rocz. śm.
12:00 † Elżbieta Stuglik 1 rocz. śm.
18:00 † Celina † Jan - Baran † Zygmunt Stankowski