Ogłoszenia parafialne – 13 listopad 2022

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie,
    a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność
    w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.
    • Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Pamiętajmy by otwierać nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączać w inicjatywy pomocy potrzebującym.
    • Dzisiaj II niedziela miesiąca ofiary zbierane na tace i składane indywidualnie przeznaczamy na prace remontowe w naszych kościołach.
  2. W poniedziałek, spotkanie dla klas VII przed bierzmowaniem, o godz. 1830.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Matki Zbawiciela.
    • W środę, Godzina Duszpasterska dla dzieci klas III o godz. 1630.
  4. Spotkanie przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentu chrztu św. przed I Komunią wraz z rodzicami, w czwartek o godz. 1630 na plebanii.
    • W czwartek, spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej oraz chłopców chętnych do służenia jako ministranci, po Mszy św. wieczornej.
  6. W najbliższą niedzielę, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  8. W tym tygodniu patronują nam:
    • czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
    • piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
  9. Jest do zabrania prasa katolicka,: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.

Poniedziałek 14 Listopada 2022
8:00 † Ryszard Szajda – od Anny Dobroni z rodziną
18:00 † Za dusze w czyśćcu

Wtorek 15 Listopada 2022
8:00 W intencji Doriana z racji urodzin o łaskę zdrowia, miłości i Dary Ducha Świętego
18:00 † Ryszard Szewczyk 12 rocz. śm.

Środa 16 Listopada 2022
9:00 † Aleksander Jaskólski – od rodziny Mroczków
18:00 † Michał Urban

Czwartek 17 Listopada 2022
8:00 † Bernarda Iwanicka – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Leokadii Różańskiej z okazji urodzin i imienin o Boże Błogosławieństwo i dar zdrowia

Piątek 18 Listopada 2022
8:00 W intencji Marii z okazji urodzin – o opiekę Matki Bożej
18:00 † Elżbieta Orłowska †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo

Sobota 19 Listopada 2022
8:00 † Scholastyka † Piotr † Józef † Stanisław - Szanciło
18:00 W intencji Bogusławy Urban z okazji urodzin

Niedziela 20 Listopada 2022
8:00 † Paweł Bartoszewicz – od rodziny Krzeszowskich
10:30 † Michalina Steleżuk -o dar życia wiecznego o łaskę zbawienia
12:00 † Marian Paczuszyński † Teresa Paczuszyńska
18:00 † Danuta Wypiorczyk 1 rocz. śm. – od dzieci, wnuków i prawnuków.