Ogłoszenia parafialne – 6 listopad 2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
    • Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na listopad: Modlitwa za dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – aby miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
    • Dzisiaj Służba Liturgiczna rozprowadza ciasto, pozyskując w ten sposób dla siebie środki na wyjazdy integracyjne.
  2. W poniedziałek, 7 listopada, spotkanie dla klas VIII przed bierzmowaniem, o godz. 1830. Uczniowie klas VI, VII i VIII, którzy nie posiadają jeszcze indeksów mogą je odebrać w zakrystii.
  3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  4. W piątek, 11 listopada, przypada 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msze Święte w ten dzień będą sprawowane o godz. 800 i główna Msza św. o godz. 1000. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
    • Na Placu Zwycięstwa biało-czerwona będzie uroczyście wciągnięta na nowy maszt flagowy, - 10 listopada o godz. 1000, jako początek obchodów uroczystości w naszym mieście.
    • Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej. Ks. Biskup udzielił na ten dzień wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej diecezji, dyspensy z obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Nabożeństwa wypominkowe w intencji zmarłych będą trwały do 13 listopada o godz. 1715. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
  6. W tym tygodniu wyjątkowo nie ma Kręgu Biblijnego i spotkania Służby Liturgicznej.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych na utrzymanie kleryków diecezji legnickiej, którzy od tego roku rozpoczęli swoją formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Złożono 448,50 zł. Bóg zapłać.
  8. Jest do zabrania prasa katolicka,: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.
  9. Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy w ostatnim miesiącu przekroczyli próg wieczności to śp.† Aleksander Jaskólski, † Bernarda Iwanicka, † Andrzej Woźniak, † Tadeusz Januszkiewicz, † Mirosław Szczywiński, † Eugeniusz Kuźmak, † Ryszard Tkaczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715
Niedziela (06.11) –
Budowlanych, Słoneczne, Parkowa, Pułaskiego, Okrzei.
Poniedziałek (07.11)  - Zgorzelecka.
Wtorek (08.11)- Nadleśna, Moniuszki, Młynarska, Grunwaldzka, Mickiewicza, Lubańska, Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Tuwima, Herberta, Szymborskiej.
Środa (09.11) – Niepodległości, Skłodowskiej, Dębowa, Bukowa, Jana Pawła II.
Czwartek (10.11 Plac Zwycięstwa, Ogińskiego, Ogrodowa, Norwida, Niecała, Tęczowa, Cicha, Cmentarna, Kopernika, Lubelska.
Sobota (12.11) –  M. Konopnickiej.
Niedziela(13.11) – Broniewskiego, kartki bez adresu.

Poniedziałek 7 Listopada 2022
8:00 † Sylwester Wonner - o łaskę nieba
18:00 † Jan Szczygielski 6 rocz. śm. † Helena Szczygielska

Wtorek 8 Listopada 2022