Ogłoszenia parafialne – 30 październik 2022

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
 2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie, szczególnie dzieciom i młodzieży.
 3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Msze Święte będą sprawowane o 800, 915(w Miedzianej), 1030 oraz o godz. 1300 na cmentarzu.
  • Podczas Mszy Świętej i procesji na cmentarzu polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, ale jeszcze oczekują na zjednoczenie z Bogiem, szczególnie tych naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej.
  • Ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych w kościele są przeznaczone na utrzymanie kleryków diecezji legnickiej, którzy od tego roku rozpoczęli swoją formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. 
 4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i  1800.
 5. Czwartek, 3 listopada jest pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań i za wszystkich powołanych do służby w Kościele.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek, 4 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1630. Kancelaria parafialna w piątek będzie czynna od 1530 do 1630.
  • po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
 7. W sobotę jako pierwszą miesiąca, modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy Świętej porannej.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
 9. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na listopad: Modlitwa za dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – aby miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
 10. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 11. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą trwały od 2 do 13 listopada o godz. 1715.
  Można jeszcze zabierać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii w wyznaczonym dniu. Prosimy, nie zapomnieć podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w odpowiedni dzień. Plan nabożeństw umieszczony jest na wypominkach.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i karta z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 31 Października 2022
8:00 † Franciszek Temporalne 30 rocz. śm. † Aniela Temporale,  † Bronisława(k) i † Władysław † Mikołaj- Nowiccy, † Agnieszka Węgrzyn
18:00 † Kazimiera † Józef Siniawscy

Wtorek 1 Listopada 2022
8:00 † Zbigniew Żurawiński 2 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 W intencji Klaudii w 33 rocznicę urodzin i Kajetana w 11 rocznicę urodzin od rodziców
13:00 Msza Święta na Cmentarzu
1) W intencji zmarłych Parafian
2) † Kazimierz Urban pół roku po śmierci

Środa 2 Listopada 2022
9:00 † Krystyna Płochocka † Józef Płochocki †† Zmarli z rodziny
18:00 † Helena † Michał – Woźniak † Mirosław Kasiński † Bogumił Kasiński †† Zmarli z rodziny

Czwartek 3 Listopada 2022
8:00 † Andrzej † Józef † Julia † Mirka † Jan – z rodziny Lenardów
18:00 † Zofia Limanowska † Zygmunt Sidwa † Anna † Jerzy – Minauto, †† Zmarli z rodziny

Piątek 4 Listopada 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski – od rodziny Bogudzińskich z Bychawy
18:00 † Bronisław Pajda †† Zmarli Rodzice: † Rozalia i † Wojciech, † Ludwika(k) i † Jan

Sobota 5 Listopada 2022
8:00 † Helena Kirkiewicz,  † Helena † Zbigniew † Ryszard † Adam – Wronkowscy
18:00 † Krystyna Kamińska 8 rocz. śm.

Niedziela 6 Listopada 2022
8:00 † Maria Kuczma 2 rocz. śm. † Stanisław Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30  †† Za zmarłych członków Żywego Różańca
12:00 † Józef Buszta 2 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Aniela † Piotr
18:00 †† Zmarli z rodziny Zimnych: † Stanisław i † Janina, † Franciszek, †† Zmarli z rodzin: † Kwiatkowskich † Strużyńskich, † Słodkowskich, † Ratajczyk † Pałaczyńskich, † Łukasz † Tadeusz Kargul