Ogłoszenia parafialne – 23 październik 2022

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary składane na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 1730. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  3. W środę, 26 października zapraszamy dzieci klas III na Godzinę Duszpasterską o godz. 1630.
  4. W czwartek, 27 października, spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
  5. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, byli świadkami życia Jezusa, głosicielami prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
    • W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
  6. W sobotę 29 października od godz. 1730 rozpocznie się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wspólny różaniec a następnie na Bal do domu katechetycznego.
    • Po Mszy św. wieczornej konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji drugiej niedzieli miesiąca. Na tacę zebrano 4150 zł, ofiary indywidualne 1690 zł łącznie 5840 zł. Wszystkim ofiarodawcom - Bóg zapłać.
  8. W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do puszek złożono ofiary zbierane przez młodzież na rzecz Fundacji w wysokości 1849 zł 87 gr. Dochód ze sprzedaży kremówek po odliczeniu kosztów zakupu wyniósł 2495 zł. Suma ta zostanie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  9. Przychodnia w Zawidowie przypomina i serdecznie zaprasza informując, że można się już zgłaszać do przyjęcia 2 dawki przypominającej (4), szczepionki przeciw covid-19. Epidemia niestety nas nie opuszcza i nieustannie zdarzają się zachorowania i zgony po zarażeniu. Zaszczepienie chroni nas przed ciężkim przechodzeniem choroby.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny dla dzieci” jest i karta z ogłoszeniami.
  11. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę, bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.

Poniedziałek 24 Października 2022
8:00 † Aleksander Jaskólski- od rodziny Sroczyk z Rakszawy
18:00 †† Za zmarłych Rodziców: † Janina † Jarosław, † Jadwiga † Edward. †† Za zmarłych z rodziny Stankiewicz

Wtorek 25 Października 2022
18:00 † Jerzy Stępień

Środa 26 Października 2022
18:00 † Jadwiga Hardziewicz

Czwartek 27 Października 2022
18:00 † Jadwiga Szeluga

Piątek 28 Października 2022
8:00 † Michał Bałabuch
18:00 † Henryk Samborowski †† Zmarli z rodziny

Sobota 29 Października 2022
8:00 † Waldemar Senetra
18:00 † Weronika † Antoni – Gajek w rocznicę śmierci

Niedziela 30 Października 2022
8:00 †† Zmarli Rodzice z obu stron z rodzin:  Staroń i Wróbel
9:15 Msza Święta w Miedzianej - † Tadeusz Pawlak, †† Zmarli z rodzin Pawlak, Pietkiewicz, Maksymowicz
10:30 † Krystyna Buszta 25 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice: † Józefa(k) † Jan
12:00 † Genowefa Gajdzis 5 rocz. śm. † Tadeusz Gajdzis 2 rocz. śm.
18:00 † Janina Kulesza 1 rocz. śm. † Jerzy Kulesza 2 rocz. śm. – od syna Ryszarda i Piotra – Kulesza