Ogłoszenia parafialne – 9 październik 2022

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie Ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 1730.
 3. W poniedziałek, 10 października, spotkanie dla klas VII, po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę, 12 października zapraszamy dzieci klas III na Godzinę Duszpasterską o godz. 1630.
 5. W Czwartek, 13 października różaniec o 1730 rozpocznie w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. W Fatimie Maryja wzywała wszystkich do odmawiania różańca. Będziemy modlić się na różańcu krocząc z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego oraz Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  • W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej.
 7. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
 8. W przyszłą niedzielę, 16 października przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, pomagającą uzdolnionej a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać, za składane ofiary. Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówek w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. Bóg zapłać Państwu Urbanom za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym.
 10. W ostatnią sobotę października od godz. 1730 planujemy zorganizować Bal Wszystkich Świętych. Dzieci i młodzież zachęcamy już teraz do przygotowania odpowiednich strojów.
 11. Ośrodek Kultury zaprasza w czwartek 13 października o godz. 1700 na spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem i Agnieszką Łabuz, autorami książki „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu część 2”. Wstęp wolny.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 10 Października 2022
8:00 † Julianna Augustyn 15 rocz. śm.
18:00 † Maria Kajlewicz 24 rocz. śm.

Wtorek 11 Października 2022
8:00 W intencji Jadwigi i Adama o dar zdrowia i Bożego błogosławieństwa
18:00 † Stanisława(k) Tkaczyk † Katarzyna † Andrzej † Maria † Stefania

Środa 12 Października 2022
8:00    
18:00 † Kazimierz Chrzanowski 15 rocz. śm. † Jadwiga † Roman - Chrzanowscy

Czwartek 13 Października 2022
8:00 † Jan Kowhan 40 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny
18:00 † Stanisław Kozera † Bronisława(k) † Stefan – Jędrzejczyk † Elżbieta Stuglik   †† Zmarli z obu stron

Piątek 14 Października 2022
8:00      
18:00 W intencji. Hanny Pisco w 1 rocznicę urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo

Sobota 15 Października 2022
8:00 † Jadwiga Dąbrowska z racji imienin
18:00 † Edmund Stacewicz †† Zmarli z rodzin Stacewicz i Drozd

Niedziela 16 Października 2022
8:00 † Bronisław Gałka 7 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Gałka i Maj.
9:15 Msza Święta w Miedzianej Rez. Mazur.
10:30 † Krystyna Płochocka 11 rocz. śm. † Józef Płochocki †† Zmarli z rodziny
12:00 † Apolonia Pępkowska 27 rocz. śm. † Jan Pępkowski †† Zmarli z rodziny
18:00 O łaskę zdrowia dla mamy Jadwigi Sperczyńskiej z okazji imienin