Ogłoszenia parafialne – 25 wrzesień 2022

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy, pamiętamy szczególnie o mieszkańcach Ukrainy.
 2. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. Szczególnym Patronem Zawidowa jest Archanioł Michał - uwieczniony w herbie miasta, w czwartek będziemy prosić o opiekę i orędownictwo Świętego Patrona.
  • W czwartek także spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 1730. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  • Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą wspieramy siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
  • W tę pierwszą sobotę października, odbywa się rokrocznie pielgrzymka członków Żywego Różańca z diecezji legnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd z naszej parafii w sobotę o godz. 700 z parkingu obok kościoła.
  • Z racji tego sobotniego wyjazdu, na Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy w sobotę, po I piątku miesiąca - a więc 8 października.
  • W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
 6. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę w następnym tygodniu - 7 i 8 października, po Mszach św. porannych.
 7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 1030.
  • Za tydzień na Mszę Świętą, o godz. 1030 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają w ten dzień swoje pierwsze pobłogosławione różańce.
  • Rodziców młodzieży klas VI, VII i VIII, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, o godz.1300.
 8. Są wolne intencje w tym tygodniu na mszach św. porannych od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za naszych bliskich, żywych i zmarłych.
 9. Ośrodek Kultury w Zawidowie w ramach obchodów Roku Edyty Stein i Żydowskiego Nowego Roku, zaprasza w przyszłą niedzielą o godz. 1700 na koncert muzyczny. W programie utwory: Mendelssohna, Moniuszki, Melcera-Szczawińskiego i wielu innych. Wstęp wolny.
 10. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, jak zawsze są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 26 Września 2022
8:00    
18:00 † Krzysztof Nadolny – urodzinowa - od Mamy, brata Adama Nadolnego i brata Erwina Nadolnego, od rodzeństwa Edyty, Ewy i Wiolety

Wtorek 27 Września 2022
8:00    
18:00 W intencji Justyny, Doroty, Przemysława i Jacka – o Boże Błogosławieństwo

Środa 28 Września 2022
8:00    
18:00 † Eugeniusz Bartnik 44 rocz. śm. † Kazimiera(k) † Alicja – Bartnik † Karolina Matyjasik 52 rocz. śm. † Aleksander Matyjasik

Czwartek 29 Września 2022
8:00    
18:00 † Anastazja Wadzicka od uczestników pogrzebu

Piątek 30 Września 2022
8:00      
18:00 † Wanda Komosińska od uczestników pogrzebu

Sobota 1 Października 2022
8:00 Za dusze w czyśćcu
18:00 † Helena Szczygielska 10 rocz. śm. † Jan Szczygielski

Niedziela 2 Października 2022
8:00 † Helena † Bolesław † Jan – Świło † Katarzyna † Stanisław - Jodź
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Kućko Józef † Kućko Piotr
10:30 W intencji Róż Różańcowych o dar Bożego błogosławieństwa oraz opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej
12:00 † Władysław Gorący 52 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Gorących i Senetrów † Krystian Łuczko
18:00 † Sylwia Benedyk 1 rocz. śm.