Ogłoszenia parafialne – 28 sierpień 2022

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).
    • Dziś w naszym dekanacie uroczystość odpustowa w Parafii w Kościelniku. Suma odpustowa o godz. 1230 połączona z dziękczynieniem za tegoroczne plony.
  2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów,
    za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  4. W środę na Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800
  5. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci
    i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Będziemy prosili
    o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
    • Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
    • Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  6. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.
    • W Miedzianej Spowiedź Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego
      o godz. 1600, i Msza Święta o godz. 1630.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w kościele parafialnym od godz. 1700. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Zachęcamy do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  7. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa Różańcowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej porannej.
    • Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w najbliższą sobotę w godz. od 1100 do 1400. Jednocześnie Zespół Caritas przypomina, że aktualnie nie jest prowadzona żadna zbiórka używanej odzieży i prosi o jej nie dostarczanie. Chodzi zwłaszcza o odzież brudną i nie nadającą się do powtórnego użycia. O planowanych zbiórkach poinformujemy.
  8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po przerwie wakacyjnej w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
  9. Uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę
    o 1030 – podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych.
    • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030.
  10. Zapowiedzi: w związek małżeński pragną wstąpić:
    1. Chalupa Paweł, zam. Zgorzelec i Izydorczyk Katarzyna, zam. Zgorzelec. Zap. 3
  11. W pierwszą sobotę października odbywa się rokrocznie pielgrzymka członków Żywego Różańca z diecezji legnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Zapraszamy w tym roku chętnych do wyjazdu do Krzeszowa, nie trzeba należeć do Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.
  12. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  13. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 29 Sierpnia 2022
8:00 † Józef Kardynał 32 rocz. śm.  †† Zmarli z rodziny Kardynał † Lesław † Janina † Irena † Barbara
18:00 † Józef Kardynał 32 rocz. śm.:  † Janina † Barbara † Irena  - Kardynał

Wtorek 30 Sierpnia 2022
8:00 W intencji siostry Haliny o dar zdrowia – od brata z bratową
18:00 † Józef Kupis - od uczestników pogrzebu

Środa 31 Sierpnia 2022
18:00 † Maciej Dunst 16 rocz. śm.

Czwartek 1 Września 2022
8:00 W intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów z racji początku roku szkolnego
18:00 Za zmarłych rodziców: † Stefania † Bernard

Piątek 2 Września 2022