Ogłoszenia parafialne – 21 sierpień 2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
  3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Zapraszamy także w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    o godz. 1800.
  5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 900 i 1800. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę po wieczornej Mszy św. konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
    • środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
    • sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca na remonty w naszych świątyniach. Rada parafialna zebrała 3755zł, z czego 3405 zł na tace i 350 zł ofiar indywidualnych.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na budowę kościoła p.w. Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu. Zebraliśmy 3063, 20 zł i 2€, które zostały już przekazane do tamtejszej parafii.
  10. Zapowiedzi: w związek małżeński pragną wstąpić:
    • Chalupa Paweł, zam. Zgorzelec i Izydorczyk Katarzyna, zam. Zgorzelec. Zap. 2
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są do zabrania „Niedziela”,  „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 22 Sierpnia 2022
8:00 †† Zmarli Rodzice  † Zofia † Stanisław
18:00 W intencji Wioli i Szymona o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowej drodze życia - od rodziców

Wtorek 23 Sierpnia 2022
18:00 †Henryk 17 rocz. śm. †Daniela(k) 1 rocz. śm. – Wasielewscy

Środa 24 Sierpnia 2022
8:00 W intencji rodziców Tomasza Stankiewicz o ukojenie bólu i potrzebne łaski
18:00 W intencji ks. Piotra Winczakiewicza w rocznicę święceń kapłańskich

Czwartek 25 Sierpnia 2022
8:00 O zdrowie i Opatrzność Bożą dla Bożeny w 50 rocznicę urodzin
18:00 † Jan Duma 34 rocz. śm.

Piątek 26 Sierpnia 2022
9:00 † Antonina † Adam - Zarówni
18:00 † Krystyna Kielar 29 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Kielar: † Antonina † Ludwik † Marian

Sobota 27 Sierpnia 2022