Ogłoszenia parafialne – 13 marzec 2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Sami możemy dziś wesprzeć potrzeby misji poprzez ofiary składane do puszek po każdej Mszy św.
  2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1700.
  4. Z racji II Niedzieli miesiąca ofiary dzisiaj zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 900 i 1730. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela, wchodząc w tajemnice Jego męki i śmierci. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W poniedziałek, 14 marca, Spotkanie dla klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 1830.
  7. We wtorek po Mszy św. wieczornej o 1830, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  8. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  9. W piątek, 18 marca, spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św. o godz. 1830.
  10. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte w sobotę o godz. 800 i 1800. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  11. Jeszcze raz składamy Bóg Zapłać za ofiary złożone w niedzielę 27 lutego i w Środę Popielcową
    - na pomoc dla Ukrainy. Caritas Polska od 8 lat nieustannie wspiera ofiary konfliktu na Ukrainie przez struktury działające w ukraińskich miejscowościach. Dziś ta pomoc nabrała niespotykanych rozmiarów. Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem niesienia wsparcia jest zbiórka finansowa. Dzięki niej na Ukrainie można zakupić żywność i inne potrzebne materiały, zapewnić opiekę dla tych, którzy nie mogą uciec. Dziękujemy wszystkim Parafianom za pomoc. Z zebranych dotychczas ofiar Caritas Legnicka przekazała do Caritas Polska już 300.000,00 zł. Pomogliśmy też uchodźcom wojennym przebywającym na terenie naszej Diecezji. Łącznie wydano około 400.000,00 zł na ten cel, nie licząc pomocy rzeczowej.
    W przyszłą-III Niedzielę Wielkiego Postu, 20 marca, będziemy mogli kolejny raz wesprzeć ofiary tej wojny, przez zbiórkę do puszek.
  12. Mimo tak niespokojnych czasów zagrożenie epidemiczne nie maleje a wprost przeciwnie rośnie. Pamiętajmy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed i po Mszy Świętej.
  13. Są do nabycia czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 14 Marzec 2022
8:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy Msza św. gregoriańska 16
18:00 † Jan Kosarczyn 3 rocz. śm.

Wtorek 15 Marzec 2022
8:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy  Msza św. gregoriańska 17
18:00 † Michała Ciunel † Józef † Zuzanna † Tadeusz † Aleksandra † Wacław Kuczenko

Środa 16 Marzec 2022
8:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy  Msza św. gregoriańska 18
18:00 † Rozalia † Józef – Rabczuk †† Zmarli z rodziny.

Czwartek 17 Marzec 2022
8:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy  Msza św. gregoriańska 19
18:00 W intencji ks. Zbigniewa o dar zdrowia

Piątek 18 Marzec 2022