Ogłoszenia parafialne – 3 kwiecień 2022

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Przypomina nam to o zbliżających się już dniach Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.
  2. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił Artur Węgiel, Proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach. Witamy ks. Artura w naszej Parafii i życzymy światła Ducha Świętego.
  3. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc kwiecień: Modlitwa za pracowników służby zdrowia – Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.
  4. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Skorzystajmy z parafialnego dnia spowiedzi na zakończenie rekolekcji. W naszym dekanacie w środę będzie także okazja do spowiedzi, w parafii w Leśnej.
  5. W poniedziałek, 4 marca, Spotkanie dla klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, po Mszy św. wieczornej.
  6. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  8. W czwartek, 7 kwietnia po Mszy św. wieczornej o 1830 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  9. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 900 i 1730. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece na stół wielkanocny – koszt 8 zł.
  12. Zapowiedzi:
    • Hein Sebastian, zam. Tylice i Szałas Iwona, zam. Stary Zawidów. Zap. 3
    • Kajlewicz Maciej, zam. Zawidów i Wójcik Karolina, zam. Zawidów. Zap. 3
  13. Są do nabycia czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.
  14. Ośrodek kultury w Zawidowie zawiadamia, że dziś w niedzielę, w Sali widowiskowej, o godz. 1700 odbędzie się charytatywny koncert muzyki hiszpańskiej, w wykonaniu muzyków Dolnośląskich Salonów Muzycznych. Podczas koncertu można złożyć datek na Fundację Ukraina. Wstęp wolny.
  15. W ostatnim miesiącu pożegnaliśmy z naszej parafii: † Adam Wronkowski, † Ignacy Wisiecki. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Poniedziałek 4 Kwiecień 2022
10:00 W intencji Radosława o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
18:00 † Henryk Wypiorczyk †† Zamarli Rodzice z obu stron

Wtorek 5 Kwiecień 2022
10:00 † Andrzej Moskal 31 rocz. śm.
18:00 † Alicja Bartnik 5 rocz. śm.†† Zmarli Rodzice † Kazimiera(k) † Eugeniusz - Bartnik

Środa 6 Kwiecień 2022
8:00 †† Zmarli z rodzin Jadwiszczak i Szałata
18:00 W intencji Grażyny z racji urodzin o zdrowie Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

Czwartek 7 Kwiecień 2022
8:00 † Franciszek Dunalski  †† Zmarli z rodziny
18:00 †Zmarli Rodzice † Stanisław Leja 50 rocz śm † Cecylia Leja 31 rocz. śm.

Piątek 8 Kwiecień 2022
9:00 † Konrad Franczuk  † Helena Franczuk † Jan † Rozalia - Duma
18:00 † Maria Uryga 2 rocz. śm.

Sobota 9 Kwiecień 2022
8:00 † Zofia Ciunel – od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisława(k) Sikorska z okazji 84 rocz. urodzin od dzieci z rodzinami

Niedziela 10 Kwiecień 2022
8:00 † Zbigniew Kopiński 1 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Łucka † Kazimierz  †† Zmarli z rodzin † Kurek † Babickich i † Zubel
10:30 †† Zmarli Rodzice: † Eleonora † Władysław – Pilichiewicz † Syn - † Antoni † Grzegorz
12:00 † Stanisław 24 rocz. śm. † Władysław  - Sperczyńscy
18:00 † Andrzej Okrasa 3 rocz. śm. † Klementyna Nikadon 2 rocz. śm. † Anetka † Grzegorz †† Zmarli z rodzin Okrasa i Nikadon