Ogłoszenia parafialne – 6 marzec 2022

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc marzec: Modlitwa o chrześcijańską odpowiedź na wyzwania bioetyczne – Módlmy się, abyśmy my chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730, Msze św. sprawowane są po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych, lub składane w kopertach na tacę, są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W poniedziałek, 7 marca, Spotkanie dla klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Bezpośrednie przygotowanie do liturgii. Obecność obowiązkowa. Jeśli są dorośli lub starsza młodzież bez Bierzmowania prosimy o zgłaszanie się na listę, do ks. Bartosza.
  5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
    Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego.
  6. W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800
  7. W czwartek, 10 marca, spotkanie ministrantów i lektorów po mszy św. wieczornej. Zapraszamy również młodych, którzy chcą służyć przy ołtarzu.
  8. W piątek, 11 marca, Godzina Duszpasterska dla dzieci klas III przed I Komunią św. o godz. 1630.
  9. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą dla misji -Ad Gentes. Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  10. W przyszłą niedzielę przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  11. Za tydzień II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe.
  12. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na wsparcie wszystkich którzy cierpią przez wybuch wojny na Ukrainie. Zebraliśmy 10251,53 zł. oraz 107€. Zebrana kwota została już przekazana do Caritas Legnickiej.
  13. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy wakacyjne do Medjugorie i do Czarnogóry i Albanii. Zapisani są proszeni o uzupełnienie danych u ks. Bartosza.
  14. Pamiętajmy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przed i po Mszy Świętej.
  15. Są do nabycia czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.
  16. W minionym miesiącu - odeszli do Pana: †Wiesław Sak, †Zenon Koreńczuk, †Helena Adamowicz, †Barbara Tomczak, † Krzysztof Nadolny, †Janina Marek, †Kazimiera Dul, †Michalina Steleżuk, †Józef Rysiowski.
    Wypraszajmy zmarłym łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Poniedziałek 7 Marzec 2022
8:00 † Jerzy Żurawski – od sąsiadów
18:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy Msza św. gregoriańska 9

Wtorek 8 Marzec 2022
8:00 † Marian Benedyk 2 rocz. śm.
18:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy Msza św. gregoriańska 10

Środa 9 Marzec 2022
8:00 † Andrzej Wierzba 4 rocz. śm.
18:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy  Msza św. gregoriańska 11

Czwartek 10 Marzec 2022
8:00 † Salomea † Tadeusz Szulińscy Msza św. gregoriańska 12
18:00 † Stanisław Sowala 4 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Sycz, Sowala, Olchowy