Ogłoszenia parafialne – 12 grudzień 2021

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete „Radujcie się zawsze w Panu (…)”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Janusz Diament wikariusz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Jeleniej Górze. Witamy Go serdecznie i wspieramy w trudzie głoszenia Słowa Bożego.
    • Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych.
    • W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką o godz. 1000 i 1800, w Miedzianej o godz. 1630.
    • Spowiedź św. we wtorek na zakończenie Rekolekcji rano od godz. 900 i po południu od godz. 1700,   w Miedzianej od godz. 1600.
    • Ofiary zbierane we wtorek na tace to nasze podziękowanie dla ks. Rekolekcjonisty za trud głoszenia Rekolekcji.
  3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego trudnego czasu naszej historii, modląc się o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  4. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tym tygodniu od środy do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami.
  5. Pobłogosławione opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Po Mszach Świętych można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
    -  Są także do nabycia kalendarze parafialne na rok 2022 r. Koszt druku to 4 złote - to  cena minimalna.
  6. Trwają spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie, w tym tygodniu w czwartek w Kościelniku i w sobotę w Platerówce.
  7. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dzisiejszą tacę i ofiary indywidualne zbierane przez Radę Parafialną przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  8. Przypominamy i zachęcamy do obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek.
  9. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Różycki Bartosz, zam. Zawidów i Różycka Kamila, zam. Zawidów. Zap. 1
  10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek w godz. 1600 - 1700.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 13 Grudnia 2021
10:00 † Danuta Wypiorczyk – od Anny i Stanisława Mazur
16:30 Msza święta w Miedzianej
18:00 † Walenty Falewicz – od uczestników pogrzebu

Wtorek 14 Grudnia 2021
10:00 † Władysław Sycz
16:30 Msza święta w Miedzianej
18:00 † Walenty Falewicz – od kuzyna Witolda Falewicza z Piasku i jego żony Marii

Środa 15 Grudnia 2021
8:00 W intencji Pauliny w 26 rocznicę urodzin i Radosława, o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej.
17:00 W intencji Barbary w 60 rocznicę urodzin o Błogosławieństwo Boże

Czwartek 16 Grudnia 2021
8:00 † Stanisława(k) Bednarz – od uczestników pogrzebu
17:00 Za dusze w czyśćcu